ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Jediný úplně volný den. Čeští hráči mají čas na rodinu

Velikost textu:

Praha - Čeští hokejisté si užívají první a zřejmě jediný volný den bez tréninku i zápasu. Po pondělní porážce s Kanadou, která zakončila sérii tří utkání ve čtyřech dnech, se trenéři rozhodli dát hráčům volno. Dopoledne se ještě kompletní tým věnoval v O2 areně regeneraci, odpoledne se však většina reprezentantů rozjela za rodinami. Večer se ale budou hlásit zpět na hotelu.

"Nechtěli jsme, aby se kluci úplně rozprchli. I proto jsou dopoledne tady," řekl asistent trenéra Ondřej Weissmann. Jaromír Jágr, Jakub Voráček a spol. tak naplno využili možnosti luxusního zázemí, které v libeňské multifunkční aréně mají. Řada z nich šla do bazénu či sauny, zajezdila si na rotopedech, zašla do posilovny nebo na masáž.

"Hodně kluků šlo do sauny. Dnešní den je určený k tomu, abychom zregenerovali, protože těch sil hodně ubývá," uvedl obránce Jakub Nakládal. "Pro mě je hodně důležitý spánek. V hale jsem se byl trochu vyjet na kole, zašel na masáž a pak se pomalu začnu připravovat na další zápas," doplnil další bek Jan Hejda.

Rodina nebo spoluhráči

Po obědě dostali všichni hráči volno a řada z nich se vydala domů za rodinami. Zejména hokejisté z Kladna nebo z Prahy. "S přítelkyní půjdeme na kafe, zajedu určitě domů, tam mě táta seřve za výkony...," řekl s úsměvem útočník Tomáš Hertl. "Během mistrovství jsem v kontaktu spíš s bráchou, tátu si nechávám na později. Sice mě taky občas pochválí, ale spíš je kritický a vyčítá mi chyby, což je ale na jednu stranu i dobře, abych se pořád zlepšoval," doplnil.

Hlavně se spoluhráči stráví odpoledne Nakládal. "Možná půjdeme s klukama někam na kávu, trošku posedět. Ale nic výjimečného to nebude," řekl bek finského TPS Turku, který se s manželkou a synem potká až ve středu. "Měli bychom se vidět aspoň na chviličku, protože dneska už také něco mají. Dnes budu spíš odpočívat a jen se válet," uvedl Nakládal.

Kouči si prohlédnou video, ale zvolní

Trenéři se však i dnes budou věnovat přípravě na další zápasy. "Budeme si muset postupně rozebrat pondělní zápas a připravit video. Už máme ale za sebou dost hodin u videa, takže jsme si řekli, že to trochu zvolníme. Myslím si ale, že to Vláďa (Růžička) dlouho nevydrží," pousmál se Weissmann.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.