ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Sobotka: Nesmíme se nechat vybláznit

Velikost textu:

Praha - Útočník Vladimír Sobotka, střelec třetího českého gólu, měl v průběhu zápasu s Kanadou několik nadějných šancí, brankáře Smithe se mu však podařilo překonat až v 58. minutě. Sobotka tak po Voráčkově přihrávce dokázal snížit stav na 5:3 pro Kanadu a ještě na chvíli vrátit Čechy do utkání. Žádný z českých reprezentantů už ho ale nenásledoval a Kanada tak porazila český výběr 6:3. 

Utkání Kanada - Česko
Utkání Kanada - Česko

Do dnešního zápasu s Kanadou se do první formace k Sobotkovi s Voráčkem posunul Roman Červenka. "Romana znám, ale to bych nekomentoval, tady jde především o týmový výkon a musíme se vyvarovat chyb v obraně," řekl Sobotka. Právě formace ve složení Sobotka, Voráček, Červenka dokázala několikrát nebezpečně ohrozit Smithovu branku. Ve 28. minutě zápasu se ke střele dostal Sobotka a dokonce hned následně po něm i Voráček a Červenka.

Sobotka také upozornil na souboje jeden na jednoho, do kterých se česká obrana často dostává. "V obraně máme stále mezery a zbytečně blázníme a oni jsou pak sami před bránou," ohodnotil dnešní výkon české reprezentace.

Vladimír Sobotka:

 "Musíme se trochu přizpůsobit té hře a nesmíme se nechat vybláznit, když lidé fandí. Musíme hrát svojí hru."

přehrát video
Sobotka: Vzadu máme mezery, pořád blázníme

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.