ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Meszároš: Vůbec by mě nenapadlo, že se o góly postarám já

Velikost textu:

Ostrava - Nepravděpodobný hrdina, tak by se mohlo přezdívat Andreji Meszárošovi. Slovenský obránce dvěma brankami zlomil odpor Běloruska a zařídil svým spoluhráčům vítězství 2:1 v prodloužení.

Andrej Meszároš
Andrej Meszároš

Meszároš se poprvé na mezinárodní scéně mezi dospělými objevil před dlouhými 11 lety. Nyní se do Ostravy vrátil. "Na světových šampionátech jsem moc nebyl, spíš třeba na olympiádě, ale vždy, když mohu, tak přijedu. Vůbec by mě nenapadlo, že se o góly postarám já, ale hlavní je, že jsme vyhráli," řekl.

Trefu na 1:1 z 53. minuty, kterou odmazal soupeřovo těsné vedení, mu bude připomínat schovaný puk. "Někomu jsem tam řekl, ať mi ho vezme. Naposledy jsem si ho bral, když jsem dal první gól za Buffalo. Jsem rád, že se to podařilo před tolika mými příbuznými a kamarády. Věřím, že si to užili," prohlásil Meszároš.

Byl však hlavně rád, že vyrovnalo jeho mužstvo, než aby oslavoval svůj příspěvek. "Zase jsme prohrávali, ale nepoložili se a věřili, že to otočíme. Znovu se ukázala ta týmová spolupráce, na střídačce jsme neustále žili a ani tentokrát jsme nesložili zbraně. Základem této party je týmový duch a pak je jedno, kdo ty góly dá, když se vyhraje," uvedl Meszároš.

Slováci podobně jako už proti Dánům měli místy i výrazně více ze hry, ale nedařilo se jim v zakončení. "Bělorusko hrálo dobře defenzivně, měli i pár šancí, ale jinak si myslím, že jsme byli lepší. Jen škoda té koncovky, že se nám nedařilo dostat puk do brány. Ale takový je hokej. Třeba to přijde v dalším zápase," řekl Meszároš.

Právě on byl v důležitém duelu s převahou jasně nejvytíženějším hráčem výběru českého kouče Vladimíra Vůjtka. Odehrál přes 24 minut. "Já to tak mám ale rád. Jste neustále ve hře, více si věříte a dává vám to příležitost s utkáním něco udělat. Ať už na jedné nebo na druhé straně hřiště," uzavřel Meszároš.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.