ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Červenka dosáhl na stovku v reprezentaci: Byl to takový sen

Velikost textu:

Praha - Stý zápas v reprezentaci odehrál Roman Červenka proti Lotyšsku. Útočník Petrohradu debutoval v národním týmu před osmi lety a jeho největším úspěchem v reprezentačním dresu je titul mistra světa z roku 2010. O něčem takovém přitom snil již odmala.

Roman Červenka střílí gól do švédské sítě
Roman Červenka střílí gól do švédské sítě

"Je to hezká meta," řekl Červenka. "Když jsem byl malý, tak jsem chtěl odehrát alespoň nějaký zápas za nároďák. Byl to takový sen. Dnes jsem rád, že se mi povedlo tohle a že můžu za reprezentaci hrát," konstatoval.

Jedenatřicetiletý útočník debutoval v národním dresu v dubnu 2007 v přípravném zápase proti Švýcarsku v Olomouci a hned si připsal i první gól. "To si pamatuju. Stejně jako ty všechny důležité zápasy," uvedl Červenka.

Vrcholem jeho dosavadní reprezentační kariéry je finále mistrovství světa v roce 2010, kdy se radoval ze zisku zlaté medaile. "To je určitě nej zápas. Můj největší hokejový úspěch, co se týká nároďáku," přikývl odchovanec pražské Slavie.

Momentálně se ale Červenka plně soustředí na letošní MS v Praze, na kterém si v sobotu Češi připsali první výhru, když přehráli Lotyšsko 4:2. "Je to uklidnění, lepší než ztratit body," pousmál se. "Lotyši jsou opravdu nebezpečný mančaft, byli silní v obranném pásmu, těžce se tam prosazovalo při hře pět na pět," ocenil soupeře.

"Vytvořili jsme si přesilovky a je super, že jsme je využili. To bylo důležité. Byl to těžký zápas. Pořád se to říká, tady nebude lehkého nic, nevím, jestli se nám povede dát někomu 6:1. Moc tomu nevěřím," uvedl Červenka.

Teď už se národní tým soustředí na dalšího soupeře, kterým bude v pondělí Kanada. "Mají tady hodně dobrý mužstvo, jo, těším se. Zápas, který nás stoprocentně prověří. Švédi jsou taky vynikající, ale v pondělí to bude hodně těžké. Musíme se dobře připravit. Na druhou stranu nesmíme mít k nim přehnaný respekt, hrát jako pokaždé," řekl.

Zápasy české reprezentace mají na MS skvělou kulisu, Červenka však podporu vyprodané O2 areny moc neřeší. "Abych pravdu řekl, člověk to úplně nevnímá. Když se dá gól nebo je přerušení a lidi do toho jdou, je to znát. Víc vás to vyhecuje třeba na buly. Já se ale soustředím na dění na ledě," dodal Červenka.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.