ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Hrdina: S Lotyšskem tým ukázal, že má sílu

Velikost textu:

Praha – Po prvních dvou zápasech je mistr světa z roku 1985 Jiří Hrdina velkým optimistou. Češi podle něj předvedli navzdory velkému tlaku výborný výkon proti Švédsku a formu potvrdili i proti Lotyšsku. Věří, že ve finále se národní tým utká s Kanadou nebo s Ruskem.

přehrát video
Hrdina hodnotí start českých hokejistů

"Začátek se klukům velice povedl, byl jsem spokojen. Bylo to první utkání po velkém mediálním tlaku, co se odehrával před mistrovství světa kolem trenéra nebo nominace brankářů, a výkon byl výborný," zhodnotil Hrdina vystoupení českého týmu proti Švédsku, které skončilo prohrou 5:6 po nájezdech.

Hrdina věří ve vzestupnou tendenci českých výkonů. "S Lotyšskem jsme dokázali, že tým sílu má a bude se už jen zlepšovat," dodal mistr světa i vítěz Stanley Cupu.

V každém týmu je dobré mít mix zkušenosti s talentovaným mládím. Oporou mužstva je nejlepší střelec české historie na MS Jaromír Jágr. "V posledních pěti letech extrémně trénuje, fyzicky je skvěle připravený. Je to vidět i na těch dvou utkáních. Je v perfektní kondici. Mentálně ho to baví, to je to vůbec nejdůležitější," zdůraznil Hrdina.

Jiří Hrdina:

"Kanada je obrovsky silná. Má tým, který neměla spoustu let. Všechny jejich čtyři pětky jsou hráči, kteří hrají v NHL v top lajnách. Rusové také přivezli skvělý tým. Věřím, že by mohlo být finále buď my s Kanadou, nebo s Rusy."

Pro Dallas Stars hledá Hrdina nadějné mladé hokejisty. Nedávno se vrátil z mistrovství světa osmnáctek, velkou budoucnost věští především Pavlu Zachovi. Ze současného áčka ho příjemně překvapuje například Dominik Simon. Vlohy má především v bruslařských schopnostech, což je podle Hrdiny základ, který je předpokladem pro další kariéru. "Jakmile v juniorském věku má hráč trochu problémy s bruslením, tak do další úrovně mu to bude chybět. Potom hokejové myšlení a vidění, řešení situací. Individuální technika se dá zlepšit i během staršího věku," uvedl Hrdina.

Vůbec největším rozdílem ve srovnání s lety, kdy hokej aktivně hrál, je podle Hrdiny rychlost. "Když se podívám na zápas z 85, přijde mi to jak chodecký závod. Dneska je hokej rychlejší – i díky výstroji. Všechno je lehčí. Hráči na sobě nevláčí takovou váhu," přiblížil.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.