ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Kapitán Voráček: Při přesilovkách si vyhovíme

Velikost textu:

Praha - Ukázkově zrežírované přesilovky a zlepšená hra směrem dozadu od druhé třetiny duelu byly klíčovými faktory úspěchu českého týmu v jeho druhém vystoupení na mistrovství světa. V tomto duchu zhodnotili zápas i sami hráči. "Lotyši dobře bruslí, dlouho hrajou pospolu, věděli jsme, že to proti nim bude těžké. Přesilovky byly z naší strany výborné, oslabení taktéž, takže dobrá výhra," vyslovil spokojenost kapitán mužstva Jakub Voráček.

Gólová euforie Jakuba Voráčka
Gólová euforie Jakuba Voráčka

Autor čtvrté branky popsal, jak funguje česká souhra při početních výhodách i oslabeních. "Vyhovíme si, každý dělá svou práci, ví, kde se pohybovat a nikdo se nikam necpe. Co se týče oslabení, tam kluci padali doslova po držkách, to je to, co bude rozhodovat zápasy," vyjádřil se na rovinu Voráček.

Utkání s pobaltským soupeřem se určitě povedlo Janu Kovářovi. Centr Magnitogorsku nasbíral při přesilovkách tři body do tabulky produktivity: "Je dobře, že si to takhle sedlo hned od začátku. Zatím to lepí, což je super, protože přesilovky jsou alfou-omegou dnešního hokeje," poznamenal Kovář, jenž po nepřesvědčivém výkonu celého týmu v první dvacetiminutovce viděl hlavní změnu v tom, že pro zbývající dvě dějství zlepšilo mužstvo pohyb na ledě. "Na začátku jsme málo bruslili. Od druhé třetiny jsme to pak zlepšili a z toho byly přesilovky a i ty góly," zdůraznil český útočník.

Ke změně herního projevu Růžičkova výběru se vyjádřil i brankář Ondřej Pavelec, který se od stavu 1:2 postavil mezi tyče místo Alexandra Saláka. "Pomohly nám hodně přesilovky, že jsme byli u nich ve třetině a k ničemu jsme je nepouštěli. Lotyši vždy hrají to, co jim dovolíme. Dvě třetiny jsme to odmakali a oni tam potom skoro nic neměli, i když v závěru netrefili prázdnou bránu. To při nás stálo štěstí," doplnil své hodnocení český gólman.

Pavelec zažil podobnou situaci s brankáři i na loňských olympijských hrách v Soči, kde tehdejší kouč Alois Hadamczik protočil na začátku turnaje všechny tři gólmany, které měl k dispozici. "V Soči byla ale úplně jiná situace. Tady se určila jednička na začátku turnaje. Že se gólmani vystřídají, se stává v hokeji často. Kdo hokej sleduje, dobře ví, že každý z nás tří může chytat," dodal Pavelec.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.