ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Hejda: Musíme zlepšit začátky, naštěstí nám vyšly přesilovky

Velikost textu:

Praha – Čeští reprezentanti své druhé utkání na šampionátu zvládli. Splnili roli favorita a bojovné Lotyše porazili 4:2. Stejně jako v prvním duelu na mistrovství světa proti Švédsku ale zaspali úvod zápasu a museli otáčet skóre. Zástupce kapitána Jan Hejda moc dobře ví, že do následujících duelů by měli čeští hokejisté vstoupit lépe.

Jan Hejda
Jan Hejda

Jak náročný byl duel s Lotyšskem?

Bylo to pro nás strašně těžké utkání. Sice se řekne Lotyšsko, jenže oni hrají všichni celý rok pohromadě, jsou sehraní. Určitě to není lehký soupeř. Ale zároveň je to takový ten protivník, kterého musíme porazit, jestli chceme pomýšlet na dobré umístění. Takže to pro nás nebyla jednoduchá situace. Začátek, myslím, nebyl tak špatný, ale jim se podařilo dát první gól. Stejně jako proti Švédům byly zase důležité přesilovky, které nám vyšly.

Zdálo se, že první třetina měla ve vašem podání k ideálu daleko. Vnímal jste to taky tak?

Bylo to od nás trošku ustrašené, protože jsme věděli, že ten zápas prostě musíme vyhrát. Nebyla tam pohoda, která je potřeba. Chyběla nám lehkost v nohou. Den předtím jsme hráli těžký zápas a únava byla trochu cítit, ale zase jsme ukázali sílu našeho týmu. Nenechali jsme se rozhodit ani prvním gólem ani nepovedenou první třetinou a pořád jsme všichni věřili, že vyhrajeme.    

Od druhé třetiny se vaše hra zlepšila a začali jste dávat branky. Co jste o první přestávce změnili?

Myslím, že nic. Prostě se to nějak uvolní, a jak dáme gól, tak potom je to všechno jednodušší. Musíme do příště zlepšit začátky. Není to o tom, že bychom v průběhu hry měnili taktiku, ale musíme přepnout v hlavách.

Pomohlo vám střídání gólmana po druhé inkasované brance?

Většinou se střídají gólmani, aby tým dostal nějaký náboj. Ale abych řekl pravdu, já nekoukám na to, kdo stojí v bráně. Věřím stoprocentně oběma našim brankářům. A jestli tam je Saša (Salák), nebo Ondra (Pavelec), je mi úplně jedno.

Co bylo zlomovým okamžikem utkání? Přesilové hry?

Stoprocentně to byly přesilovky. Jakmile jsme dali druhý a třetí gól, tak už jsme věděli, že si můžeme puk podržet. Třetí třetinu jsme dohráli v klidu, nebláznili jsme a tam se ten zápas lámal.

Čím to, že se vám - především první přesilovkové řadě - v početní výhodě tak daří?

Jsou tam hráči, kteří hrají v elitních přesilovkových řadách celý rok. Je to také o střelách a o tom, že hráči přesně vědí, kde mají stát. Vědí, kam se puk odrazí. To je zkrátka cit těch hráčů. 

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.