ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Hertl: Ukázali jsme, že stav nehraje roli a jsme schopni obratu

Velikost textu:

Praha - Mladí útočníci Tomáš Hertl s Dominikem Simonem měli velký podíl na návratu českých hokejistů do zápasu v jejich úvodním vystoupení na mistrovství světa proti Švédsku. Hertl se úspěšně vrátil na led, kde půsbil v dresu Slavie, Simon zase gólově okořenil svůj vůbec první start na MS. "Vždy se snažím motat před bránou. Viděl jsem malou škvírku, tak jsem se to tam snažil napálit, a prošlo to tam. Radost by byla ještě větší, kdybychom vyhráli," uvedl Hertl.

Český tým se raduje z gólu
Český tým se raduje z gólu

Hertl snížil ve 43. minutě na 2:3, načal tak povedenou třetí část ze strany českého týmu a svůj zásah také náležité oslavil. "Miluju dávat góly, vždycky se z toho hodně raduju," řekl forvard San Jose.

Přiznal, že defenziva celého českého týmu nefungovala ideálně. "Švédové měli hrozně brejků, což si nemůžeme dovolit. Musíme být lepší dozadu, jak útočníci, tak i obránci. Musíme si pomáhat, aby takové góly nepadaly. Bylo ale úžasné, jak jsme se dokázali vrátit a že jsme ukázali tu sílu. Že za jakéhokoliv stavu to můžeme s kterýmkoliv týmem otočit. Máme alespoň ten bod," shrnul Hertl.

Kromě obratu zdánlivě ztraceného zápasu byly dalším pozitivem slibně fungující přesilovky. "Dali jsme v nich dva góly, za to můžeme být určitě rádi, ale góly z nich dali i Švédové. Ten zápas měl hodně kladů, ale i záporů. Musíme být zítra proti Lotyšům lepší, protože potřebujeme tři body," zdůraznil Hertl.

Simon se blýskl o necelých devět minut později bekhendem na 3:4. "Každý hokejista to pro takové okamžiky hraje," pochvaloval si Simon, jemuž právě Hertl schoval puk. "Je hodný, že mi ho přivezl. Doufám, že se někde neztratí," věřil Simon. "Ale ještě radši jsem za to, že jsme se od druhé třetiny zvedli a hráli dobře jako tým. Dokázali jsme si u nich ve třetině vytvořit tlak, měli jsme se více tlačit do brány a myslím, že když to ještě zvedneme, tak to bude dobré," přeje si Simon.

Zdálo se, že "jeho" čtvrtá formace, v níž ho doplňují Petr Koukal s Martinem Zaťovičem, může být velkým přínosem. Zlepšovala se střídání po střídání. "Na začátku jsme hráli trochu zbytečně hekticky a uspěchaně, chyběl nám tlak do brány, pak jsme se uklidnili, trenéři nám k tomu něco řekli a myslím, že pak už to vypadalo lépe. Myslím, že to je hodně o pohybu. Je to rychlé a pohyb hraje obrovskou roli," domnívá se Simon.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.