ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Salák: Nezachytal jsem dobře, ale Švédi byli v zakončení chladnokrevní

Velikost textu:

Praha – Nečekaný průběh nabídl duel Švédska s českým týmem. Obvykle poctivě bránící celky se rozešli až po nebývalé přestřelce, kterou ovládli Seveřané poměrem 6:5 po samostatných nájezdech. V napínavém utkání navíc nebyla nouze o zvraty. Češi, jež dlouho prohrávali o dvě branky, přišli minutu před koncem o vítězství, které nakonec definitivně ztratili v nájezdech. Zatímco český útok fungoval dobře, obrana v čele s brankářem Alexandrem Salákem má do příštích utkání co napravovat.

Joel Lundqvist ze Švédska střílí gól Alexandru Salákovi
Joel Lundqvist ze Švédska střílí gól Alexandru Salákovi

"Já už si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy dostal pět gólů. Ale takový je hokej. Mohli jsme mít tři body, nemuseli jsme mít žádný, takže jeden bod je asi dobrý," hodnotila utkání lakonicky česká jednička mezi třemi tyčemi. Salák si ale byl dobře vědom, že k ideálu měl výkon české reprezentace velmi daleko. "Do obrany nám to úplně nešlo. Ani já jsem nezachytal dobře," dodal sebekriticky.

Českým hráčů se nepodařil vstup do utkání. Rychle prohrávali o dva góly, a i když pak byli aktivnější, stále tahali za kratší konec. "Oni dali na začátku dva rychlé góly a proti Švédům se pak strašně těžko hraje, protože oni zalezou do obrany, která se těžko dobývá," řekl český brankář. Češi pak na ledě dominovali, švédským hráčům se ale dařilo s vysokou efektivitou využívat rychlých výpadů do české obrany.

"Pro gólmana to není jednoduché, když tam celý zápas stojí, a pak na něj jedou protiútok dvou na jednoho. Oni navíc hráli dneska chladnokrevně a všechno dávali. To pro gólmana není příjemné, ale já jsem se snažil soustředit celé utkání a nemyslím, že by to na mě mělo vliv," přemítal Salák. Týmu ale příliš nepomohl ani při samostatných nájezdech, v nichž ho překonali hned dva švédští hráči.

"No aspoň jeden nájezd navíc jsem chytit mohl," byl si vědom český gólman. "Do příštích zápasů musíme něco změnit. Kdybychom takhle hráli celý turnaj, tak by to sice bylo dobré pro fanoušky, ale nebude to dobré pro nás. Já se budu spoluhráčům snažit víc pomoci, protože dneska jsem jim moc nepomohl," dodal Salák.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.