ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Přestřelka hráče nepotěšila. Takhle hrát nemůžeme, řekl Novotný

Velikost textu:

Praha – Nahoru dolů. Skvělé utkání pro diváky, ale z pohledu hráčů to už tak dobré představení nebylo. Po prohře Česka se Švédskem 5:6 po nájezdech litovali čeští hokejisté hlavně zbytečných chyb v obraně.

Jiří Novotný a Alexander Salák
Jiří Novotný a Alexander Salák

"Skvělé utkání pro lidi, ale pro nás moc ne. Musíme se poučit hlavně z chyb v obraně. Musíme lépe hrát zezadu a pomoci gólmanovi," prohlásil po duelu Ondřej Němec.

Český bek vzal vinu po prvním švédském gólu na sebe. "Šel jsem střídat a v tu chvíli mi Martin Erat přihrál. V té chvíli jsem nekoukal po puku. První gól beru na sebe, byla to jasně moje chyba," popsal situaci český obránce. "Problémem byly hlavně chyby, které jsme dělali v obraně. Myslím, že některé góly jsme jim vysloveně darovali," zdůraznil.

Síla českého výběru je podle něj v útoku. Tým sahal po velkém obratu. "Máme skvělou ofenzivu a skvělé útočníky. Za stavu 2:4 jsme do toho vletěli a otočili. Byla skvělá atmosféra, lidé fandili, myslím, že jsme si zasloužili vítězství," uvedl Němec.

I bod je cenný

Ani Jiřímu Novotnému se zápas nehodnotil příliš dobře. "Bylo to nahoru dolů. Dělali jsme hodně chyb, ze kterých byla přečíslení, a z toho jsme dostávali góly. Takhle hrát nemůžeme," prohlásil. "Na druhou stranu jsme také prohrávali o dva góly, takže nakonec ten bod je dobrý. A je jen škoda nájezdů, že jsme neurvali další bod navíc. To by byl cenný bod proti takhle silnému soupeři na začátek turnaje," dodal.

"V sobotu už hrajeme, takže teď hlavně dobře zregenerovat. Lotyše nesmíme podcenit, protože mají vynikající hráče, kteří hrají pospolu v Rize v KHL. Ale když budeme hrát tak jako dneska, tak bychom měli vyhrát," uzavřel český útočník.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.