ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Cíl číslo 1: zlepšení obrany, shodli se hráči i asistent Špaček

Velikost textu:

Praha – Deset gólů v základní hrací době, v publiku téměř 18 tisíc fanoušků. První vystoupení českého národního týmu na letošním mistrovství světa nakonec po samostatných nájezdech dopadlo v jeho neprospěch, proti Švédsku kolísala hlavně obrana, shodli se hráči i asistent trenéra Jaroslav Špaček. Jinak ale všichni vyzdvihli týmový výkon a ocenili vynikající atmosféru, díky níž čeští hokejisté dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání. V něm se zranil Jaromír Jágr, podle Špačka bude v pořádku, což potvrdil i kouč Vladimír Růžička.

Špaček litoval, že Češi vlítli do zápasu příliš přemotivovaní. "Švédům jsme darovali tři, čtyři góly, což je na mistrovství světa proti takovému soupeři prostě moc. Ale všichni se na ten zápas těšili, i když to bylo pro hráče těžké. Bylo vyprodáno, začali jsme špatně, přestávali hrát," uvedl v rozhovoru pro Českou televizi.

Podle Špačka je důležité, jak je tým sestaven. "Góly nemusí dávat první nebo druhá pětka. Mohou vyskočit i hráči z dalších lajn, což se dnes potvrdilo," řekl s tím, že zlepšit se musí obrana. "Zbytečně jsme jí couvali. Švédům, kteří jsou nejlepší obranáři na světě, jsme dávali dost prostoru a oni si potom vytvořili velké šance hlavně v první třetině. Je pozitivní, že jsme se do toho zápasu vrátili a dokázali jít i do vedení," zamyslel se Špaček. "Půjdeme nahoru, budeme se zlepšovat," ubezpečil.

Joel Lundqvist ze Švédska střílí gól Alexandru Salákovi
Joel Lundqvist ze Švédska střílí gól Alexandru Salákovi

Střelec jednoho z gólů, nejmladší hráč českého týmu Dominik Simon, také neměl ze začátku příliš dobrý pocit. "Bylo to hodně uspěchané. Pak jsme ale zpomalili, začali hrát, co umíme. Jsme rádi za to, že se to povedlo otočit a udělat nějaký tlak ve třetí třetině. Ale je to hokej, škoda. Nejvíc nám pomohli diváci, byli vážně super," uvedl.

Špaček si nemůže Simonovu lajnu vynachválit. "Je energická, měla by dělat prostor ostatním lajnám a dneska hráli výborně, dali dva góly. Simon hrál celou sezónu fantasticky, dával góly a dneska to jen potvrdil," řekl. Podle Růžičkova asistenta je možná dobře, že reprezentace prohrála první zápas takovým způsobem. "I v kabině mezi třetinami bylo vidět, že hráči chtěli, byli si přemotivovanosti vědomi."

Jedním z nich byl i obránce Jan Hejda. "Bylo to nervózní, zápas se nevyvíjel dobře. U prvního gólu to bylo nedorozumění při vystřídání. Je to první zapas, někteří kluci tu hrají poprvé, ale teď se to bude zlepšovat. Může nás to stmelit. Nepřestali jsme bojovat, dokázali vyrovnat a chvíli i vést. Musíme ale zlepšit oslabení, to bude rozhodovat," řekl rázně a byl k sobě kritický. "V některých situacích jsem si sám nebyl jistý, kde mám stát, a to na takové úrovni v početní výhodě rozhoduje," dodal Hejda.

V utkání se po zásahu hokejkou zranil Jaromír Jágr, Špaček ale ubezpečil, že bude v pořádku. "Jarda se dá dohromady. Máme tam Pavla Koláře a další doktory, kteří na něm pracují. Určitě to není příjemné hned v prvním zápase. Jarda bojoval, snažil se, mohl vyrovnat na 2:2. Možná by ten zápas vypadal úplně jinak. Někdy, když člověk moc chce, tak to nevyjde. Jarda je moc silnej v tom, když dostane puk včas, pak je nezastavitelnej," vysvětlil Špaček. O chvíli později Růžička potvrdil, že Jágr bude na sobotní utkání s Lotyšskem připraven. (více čtěte zde)

přehrát video
Jágr si zranil v zápase proti Švédům malíček
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.