ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Brankář Lotyšů Masalskis: Proti Čechům se musíme zlepšit

Velikost textu:

Praha - Lotyšští hokejisté šli do úvodního zápasu proti hvězdami nabité Kanadě jako jasní outsideři a podle toho také jejich úvodní duel dopadl. Brankář Lotyšů Edgars Masalskis však věří tomu, že prohra 1:6 s celkem nezamává. Ví ale, že do sobotního duelu s českou reprezentací se jeho výběr musí zlepšit. Přímý přenos sledujte od 19:45 na ČT sport a na našem webu.

Utkání Kanada - Lotyšsko
Utkání Kanada - Lotyšsko

"Byl to jen první zápas. Zatím se nic neděje, nic špatného se nestalo. Prohráli jsme 1:6, to je celé," řekl zkušený pětatřicetiletý gólman Edgars Masalskis, jenž ve 24. minutě po pátém inkasovaném gólu nahradil mezi tyčemi Ervinse Muštukovse. "Teď na to musíme zapomenout, poučit se pro další zápas a jít do toho znovu naplno. Věřím, že se nám to podaří a budeme hrát lépe. Bude to určitě dobrý zápas v parádní atmosféře a my musíme předvést svou hru, abychom se poprali o body," prohlásil Masalskis.

Jeho jméno je fanouškům českého hokeje dobře známé. V sezoně 2004/05 oblékal dres Karlových Varů, Jihlavy a Písku. "Už je to docela dlouho, že? Ale mám na to jen dobré vzpomínky a v České republice se mi líbí. Hrál jsem tu opravdu rád," vzpomínal Masalskis.

Z času strávených v tuzemsku ví, jakou atmosféru umějí čeští diváci v hledišti vytvořit. "Česká republika miluje hokej. A my očekáváme, že tady bude vyprodáno na každý zápas, který nás čeká. Je tady i spousta fanoušků z Lotyšska a věřím, že v další zápasech nás třeba budou podporovat i někteří Češi," podotkl Masalskis.

Podobné pocity měl ze vstupu do turnaje i útočník Koba Jass, jenž zná prostředí českého hokeje rovněž velmi dobře. Působí v něm od začátku roku 2013. Nejprve hájil barvy Kladna, posléze Liberce. "Nemůžu říci, že bychom hráli vysloveně špatně, ale byla tam slabší koncentrace, z níž vyplývaly menší chyby, a Kanada nás za ně pokaždé potrestala," řekl Jass.

"Musíme být chytřejší. Pořádně si ten úvodní zápas zanalyzovat, kouknout na video, abychom věděli, kde jsme udělali chyby. A proti Čechům už je hlavně nesmíme opakovat," zdůraznil čtyřiadvacetiletý forvard. Spoléhá i na obrovskou podporu lotyšských fanoušků, kteří jsou proslavení tím, jak stojí za svým výběrem. "To je naše největší síla. Šestý hráč na ledě. Je skvělé, jak náš vždy podporují. A patří jim za to naše poděkování," uzavřel Jass.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.