ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Kouzelník Pokustón čaroval na ledě. Ceremoniál oficiálně zahájil MS

Velikost textu:

Praha - Takřka dvacetiminutový ceremoniál, který předcházel duelu Česka se Švédskem, oficiálně zahájil 79. hokejové mistrovství světa. Hlavními hrdiny programu byli Bob a Bobek, maskoti šampionátu.

přehrát video
Zahajovací ceremoniál: Kouzelník Pokuston, Bob a Bobek a Kabát

Představení na ledě otevřelo vzpomínkové video na předchozích devět domácích šampionátů. Poté vyjel kouzelník Pokuston, následovaný velkým pukem. Chvilku nato už podle jeho kouzelné hůlky tančily na ledě prostřednictvím videomappingu vlajky všech 16 zúčastněných zemí.

V mapě České republiky pak byly k vidění nejvýznamnější památky a poklady, jež zemi symbolizují. Nejvíce ovací si vysloužily dva obrovské půllitry piva symbolickým přiťuknutím uprostřed hrací plochy.

Za doznívajících záznamů nezapomenutelných slavných vítězství českého týmu se snesl od stropu haly na led klobouk s Bobem a Bobkem. Dva králíci z oblíbeného dětského seriálu se dočkali mohutného aplausu, který ještě zvýraznila tradiční znělka populárního večerníčku. Bob a Bobek podle elektronické tužky předvedli gólovou akci a vyprodané hlediště si mohlo poprvé vychutnat gólovou radost.

Na závěr rozproudila krev fanouškům skupina Kabát. Zazpívala přímo na ledě píseň "Brousíme nože", kterou darovala před měsícem národnímu týmu.

Na ledě se ukázal i legendární Zábrodský

Před úvodním buly samotného duelu pak v doprovodu prezidenta Českého svazu ledního hokeje Tomáše Krále přišli na led Vladimír Zábrodský, jedna z největších postav historie českého hokeje, a René Fasel, šéf Mezinárodní hokejové federace. "Vítejte v Praze, vítejte na MS, prostě si to tady v Praze moc užijte," prohlásil Král. "Přeji vám všem nádherný šampionát," doplnil ho Fasel a blýskl se i českými pozdravy "ahoj" a "do toho!"

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.