ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Rusové kombinovali, stříleli a slavili. Nory porazili vysoko 6:2

Velikost textu:
aktualizováno 1. 5. 2015 22:24

Ostrava – Ruští hokejisté zahájili svůj program na mistrovství světa vysokým vítězstvím 6:2 nad Norskem. Rusové měli výtečný vstup do utkání, po první třetině vedli už 4:0 a pouze dvě branky Thoresena v druhém dějství jim narušily jinak bezproblémový průběh utkání.

Radost ruských hokejistů
Radost ruských hokejistů

Norové nasadili do branky trochu překvapivě místo jedničky Haugena jeho náhradníka Voldena. Tým v červeném doufal v klidný start, avšak to se jim vůbec nepodařilo – od prvních vteřin působili nervózně a navíc se dostali do zbytečného oslabení. Přesilovku také Rusové po několika příležitostech proměnili, když Kovalčukovu ránu jemně tečoval do sítě Šipačijov. Pro Nory však záhy bylo ještě hůře – pár sekund po uplynutí třetí minuty se prosadil i Anisimov. Rusové vedli 2:0.

Seveřanům pak zřetelně pomohl oddychový čas, který si vyžádal jejich trenér Johansen. Jejich hra se zklidnila a nedocházelo už k takovým lapsům jako v úvodu. I tak však favorit nadále hrál prim, nepolevoval v tempu a nakonec se i znovu prosadil – v 16. minutě dostal puk do sítě jako třetí z ruských střelců Zaripov. A nebyla to ani poslední branka Ruska v prvním dějství, když o minutu později proměnil svou šanci Tichonov. Týmy šly do šaten za jasného stavu 4:0.

Jestli však už Nory někdo odepsal, mýlil se. Tým nesložil zbraně a díky dvěma úspěšným koncovkám Thoresena se dostával zpět do hry. Největší norská hvězda a čerstvý držitel Gagarinova poháru za vítězství v KHL zřetelně předváděl svou důležitost pro tým. Norové získali vítr do plachet, ale nebylo to nadlouho – jejich herní rozlet rozrušil svým šikovným zakončení Čudinov. V 35. minutě si pak z levého křídla sjel Panarin a tváří tvář Voldenovi se nemýlil. Čtyřbrankový rozdíl byl znovu tu.

Rusové, kteří v zápase točili pouze tři řady, v závěrečném dějství už přece jen zvolnili a nechali více tvořit své soupeře. Nemuseli se ostatně nikam hnát a program mistrovství je natolik náročný, že se každé ušetřené síly budou hráčům hodit. Z norské strany místy hrozily Olimb či Thoresen, avšak ke konstruktivní akci s gólovým výsledkem se už znovu nedostali. Rusko zvítězilo vysoko 6:2 a má za sebou ideální vstup do programu mistrovství.

Rusko - Norsko 6:2 (4:0, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Šipačov (Kovalčuk, Dadonov), 4. Anisimov (Kovalčuk), 16. Zaripov (Mozjakin, Tichonov), 17. Tichonov (Medvěděv, Zaripov), 30. Čudinov (Mozjakin, Zaripov), 35. Panarin (Šipačov, Birjukov) - 21. Thoresen (M. Olimb, Holos), 27. Thoresen (M. Olimb, Ask). Rozhodčí: Mayer (USA), Ronn (Fin.) - Dahmen (Švéd.), Mills (Kan.). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 6314.

Rusko: Bobrovskij - Bělov, Čudinov, Jakovlev, Medvěděv, Antipin, Kulikov, Birjukov - Dadonov, Šipačov, Panarin - Plotnikov, Anisimov, Kovalčuk - Mozjakin, Tichonov, Zaripov. Trenér: Oleg Znarok.

Norsko: Volden - Holos, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Sorvik, Odegaard, Norstebö, Stene - M. Olimb, Bastiansen, Thoresen - Martinsen, K. A. Olimb, Rosseli Olsen - Ask, Roymark, Forsberg - Roest, Dahlström, od 21. navíc Lovlie. Trenér: Roy Johansen. 

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.