ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Smoleňák zatím na soupisce není, ale hlavu si z toho nedělá

Velikost textu:

Praha - Radek Smoleňák je jedním z pěti hráčů do pole v kádru české reprezentace, kteří čekají, zda se vejdou na soupisku. Do hry se teoreticky mohou dostat tři z nich a osmadvacetiletý hráč věří, že bude jedním z nich. Čekáním se ale nestresuje.

Radek Smoleňák
Radek Smoleňák

"Nesu to normálně. Jsem rád, že jsem tady," řekl Smoleňák. "Každý chce hrát a i já bych si rád zahrál, ale jsem pořád součástí týmu a nejsem naštvaný. To v žádném případě. Snažím se užít si každý den a snažím se dopomoct k tomu, aby v kabině byla dobrá atmosféra. A makám tak, abych byl připraven nastoupit kdykoliv, když dostanu šanci," podotkl.

Kouč Vladimír Růžička naznačil, že Smoleňáka na soupisku v průběhu turnaje dopíše, samotnému hráči to ale neslíbil. Pro kladenského odchovance to ani není důležité. "Určitě se tady nikdo nechce koukat na otrávený obličej a já jsem zrovna typ, který není tichý. Jsem rád, že jsem tady a jsem součást týmu," řekl útočník švédského MODO. Že patří mezi nejhlasitější hráče v kabině, to potvrdili i další reprezentanti. "V kabině jsme v první pětce," smál se.

přehrát video
Salák v dobré náladě před Švédskem: Strčil do kustoda Šmída

Základem je dobrá parta

Dobrá nálada a dobrá parta v týmu je podle něj základem možného úspěchu. "Respektujeme se navzájem, ale fóry jedou zleva doprava. Myslím si, že nám to může hodně pomoct, protože táhneme za jeden provaz. Je lepší, když máte vedle sebe parťáka, o kterého se můžete opřít, než někoho, kdo je na druhého naštvaný. To tady není. My jsme všichni na jedné lodi," uvedl Smoleňák.

Pražský rodák byl v průběhu sezony kapitánem reprezentace, na MS však "céčko" místo něj převzal kamarád Jakub Voráček. "Jak jsem mu ho předal? Vzal si ho," smál se Smoleňák. Sám prý předpokládal, že právě hvězda Philadelphie a nejproduktivnější český hráč v základní části NHL bude na šampionátu kapitánem. "Říkal jsem to asi o pět dní dřív. Dělal si z toho srandu a dopadlo to tak. Podle mého teď patří mezi tři nejlepší hráče na světě a je jednoznačně náš nejlepší hokejista. Hlavně je to ale lídr. Je výborný na ledě i v kabině," podotkl Smoleňák.

Na šampionátech hokejisté, kteří čekají na svoji šanci, běžně trénují s hráči i v den zápasu. Smoleňák však před zápasem se Švédskem na dopolední rozbruslení stejně jako Lukáš Radil, Michal Vondrka a Vojtěch Mozík nešel. "Dohodli jsme se na tom s trenéry. Kluci, kteří hrají, si potřebují zabruslit a pro nás je to zbytečné. Tak jsme si udělali svůj trénink," vysvětlil Smoleňák, jenž se věnoval kondiční přípravě v kabině.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.