ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Marek Sýkora: České mužstvo vypadá velmi dobře

Velikost textu:

Praha - Pozitivně hledí směrem k české družině hokejový expert ČT a dlouholetý trenér Marek Sýkora. Soudí tak podle složení mužstva i podle výkonů, jaké podávalo v zápasových prověrkách před startem turnaje. "Družstvo vypadalo velice dobře, především z hlediska útoku," říká Sýkora, který věří ve finále Česko-Rusko. "Tím chci říci, že očekávám na tomto šampionátu velmi silný ruský tým," dodává zkušený kouč.

Česká reprezentace
Česká reprezentace

Podle Sýkorova mínění by Češi bývali potřebovali ještě trochu posílit obranné řady. "Jsem zvědavý, jak si naše obrana poradí s hráči těch skvělých mužstev. Na druhou stranu je podle mě dobře, že v ní převládají spíše defenzivní typy. Vždy jsem razil teorii, že obrana zajistí úspěch. Pokud beci dobře odvedou svou práci, plus jim směrem dozadu vypomohou útočníci, tak to mužstvo bude mít úspěch," zdůrazňuje hokejový expert ČT, jehož ohledně brankářského postu nepřekvapilo, že se v nominaci při přetlaku výborných gólmanů nedostalo již na litvínovského Pavla Francouze.

přehrát video
Expert ČT Sýkora: Očekávám finále Česko - Rusko

V útočné fázi je Sýkora přesvědčen, že v každé z trojic má český tým velmi schopné hráče do koncovky. Zmiňuje například Tomáše Hertla, i s ohledem na to, že se bude chtít ukázat po ne úplně vydařené sezóně v NHL. "Je to hráč velkých ambicí," podotýká bývalý lodivod celků v české extralize i v ruské KHL.

Co se týče účasti Jaromíra Jágra, je Marek Sýkora toho názoru, že rozhodla druhá polovina sezony, v níž český legendární útočník výrazně pookřál okolo mladých hráčů. "V tu chvíli si myslím, že dostal chuť hrát na šampionátu. Bude důležité, aby s ním spolupracovali jeho kolegové v útoku a rozuměli si. To byl i důvod, proč se mu začalo dařit na Floridě, protože tam nastupoval vedle šikovných a mladých bruslařů," poznamenal Sýkora.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.