ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Kladno bude svědkem česko-ruského souboje hokejových legend

Velikost textu:

Praha - České hokejové legendy se 15. května v Kladně utkají v atraktivním souboji s ruským výběrem. Na straně domácích si odbudou premiéru útočníci Petr Čajánek s Janem Peterkem a Tomášem Vlasákem, ještě nedávno opory extraligových celků. Dres soupeře mají obléci například brankář Maxim Michailovskij, Alexej Jašin či Alexandr Charitonov, koučem takzvaného Gazprom Export Teamu je slavný Sergej Makarov. Zápas začne v Kladně v 18 hodin.

přehrát video
Na kladenském ledě se utkají hokejové legendy

"Během mistrovství světa to může být moc pěkné setkání, které přispěje k popularizaci hokeje. Sám už jsem proti ruskému celku nastoupil a musím říct, že to je tedy opravdu něco. Hrají ve velkém tempu a ten tým by klidně mohl hrát v nějaké soutěži. Je určitě třeba k tomu přistoupit s velkou vážností," řekl šéf extraligy Josef Řezníček.

Bývalý výtečný zadák opět nechybí v předpokládané sestavě českého výběru, který sehrál s Gazpromem už pět utkání, z toho dvakrát uspěl. Pozornost však bude ještě o něco více upřena na Čajánka s Vlasákem, kteří hráli ještě v nedávno uzavřeném ročníku extraligy.

"Jsme vždy rádi, když hrajeme zápasy, a v těch týmech jsou skutečně hráči, kteří něco dokázali a hráli za reprezentaci. I proto nám udělalo velkou radost, když se nám sami od sebe přihlásili tihle hráči jako Čajánek, Vlasák a Peterek. Bohužel teď nemohli Roman Hamrlík s bráchou Martinem," litoval trenér výběru Jan "Gusta" Havel.

"Těšíme se na to a věříme, že přijde i hodně diváků. Věříme, že to bude pěkný hokej. A my chceme vyhrát. Taková akce na Kladně asi znovu jen tak nebude," doplnil ho jeho asistent Milan Nový, bývalý skvělý útočník a střelec.

Předpokládaná sestava ČR: Altrichter, Kučera - Ščerban, Řezníček, F. Kaberle, L. Procházka, J. Nedvěd, Jiří Hanzlík, Dvořák, Posmyk, náhradník Malík - Moravec, Čajánek, Peterek - Žemlička, Kucharčík, Zelenka - Ťoupal, Turek, Král - Válek, Vlasák, Eichenmann.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.