ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Ostravské intermezzo: Hokejová inverze na vzestupu

Velikost textu:

Petr Bezruč: Otrava. Kdyby Jiří Wimmer žil, část jedné ze svých nejznámějších scének, kterou by vám Aleš Cibulka nacpal do krku i pod tlakem (a to jsem zdaleka nemyslel na nejhorší), by možná oprášil. To, že je před začátkem MS shon na všech stranách, zejména po organizační stránce, je pochopitelné. Další věcí je, jaký celkový dojem ve vás návštěva druhého hostitelského města světového šampionátu v Česku pár desítek hodin do startu zanechá.

Ondřej Nováček
Ondřej Nováček

Čtvrteční ráno je jako každé jiné, dokonce je vidět dál než na 100 metrů, takže leták "Pozor, inverze", byste na palubní desce v tramvajové kabině řidiče hledali marně. Neplynou z toho žádné specialní výhody, ani to, že by snad měla být ten den, kdy je v ovzduší naměřeno příliš mnoho škodlivin, cesta MHD zdarma. Ale příjemná je něčím jiným. Tramvaják si totiž na zvonek systematicky vymačkává klasický zvuk klaksonu při fandění. Na blížící se zastávce to každopádně musí vypadat, že k ní míří minimálně pan Lorenc.

Jsme před ČEZ Arénou, chceme dovnitř, ale "ouha, něco se porouchalo". Před vchodem do nikam totiž u bezpečnostních rámů probíhá tak důkladná prohlídka, za níž by se nemuseli stydět ani v Pentagonu. "My jsme si to nevymysleli, pane," reaguje na mou poznámku o králech šneků muž ve středních letech s módními botaskami zn. Prestige na téměř půlhodinovou kontrolu. Během ní byste si raději vytrhali žíly z těla. Hotovo, beru za kliku od media centra. Nic. Zkouším jestě jednou. Prostě to nejde. Bodejť by jo, když je z druhé strany pár dveří spřažen zámkem na kolo.

Lovci
Lovci
Více fotek
 • Lovci autor: Iveta Škrabalová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/65/6482/648195.jpg
 • Americký koutek autor: Iveta Škrabalová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/65/6482/648196.jpg
 • Uzavřená Nádražní ulice autor: Iveta Škrabalová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/65/6482/648199.jpg

To víte, když máte v hale naráz tým Spojených států a Ruska, musíte být připraveni na vše. Ale my to chceme vidět zblízka! Zatímco sborná si vrazila na dresy nápis ve smyslu "To dáme", Američané si pro změnu vystačili jen se svou vlajkou na dveřích. Problém nastal v momentě, kdy potřebovali nahlásit číslo místnosti, v níž bivakují. Jenže to právě měli přelepené. A tak prý šli radši na pizzu. O moc lépe na tom nejsou ani technici, kteří se snaží sžít s obrovským shlukem kabelů u televizních studií. Každý něco loví. Ti nejúspěšnější už mají vstupenky, případně i první podpisy, ostatní si musí vystačit s rozhovory v prázdné mix-zóně.

"My zavřeno nemáme", hlásá reklama v rozkopané Nádražní ulici, která láká do vítkovické arény. Dnes to vypukne naplno. Využijí Finové amerického "orientačního smyslu"? A překvapí Norové ruské výsadkáře? Otázky, samé otázky!!!

přehrát video
7 důvodů proč jet na hokej do Ostravy (zdroj: YouTube)

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.