ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Slováci poprvé v Ostravě trénovali, čekají na Tatara a Jurča

Velikost textu:
aktualizováno 30. 4. 2015 19:59

Ostrava - Slovenská hokejová reprezentace rozbila svůj tábor v Ostravě a poprvé si zatrénovala v místní ČEZ Aréně, která bude jejím domovem minimálně pro základní část šampionátu. Od týmu se ještě před odjezdem z Bratislavy odpojil třinecký útočník Štefan Ružička, kterého ze sestavy vytěsnil očekávaný příjezd Tomáše Tatara a Tomáše Jurča z Detroitu.

Slovenský výběr do Ostravy dorazil odpoledne s hodinovým zpožděním, které bylo zaviněno noční krádeží v jeho autobusu, a pod zraky hlavního kouče Vladimíra Vůjtka si dal lehčí hodinový trénink. "Trošku jsme se zdrželi, ale žádná komplikace to nebyla. Hala, hotel a všechno kolem je v pohodě, jen to hřiště je hodně velké a bude to hodně o bruslení," řekl útočník Marián Gáborík po úvodním tréninku.

Také Slováci ještě řeší finální verzi soupisky. Během pátku budou netrpělivě očekávat výsledky výstupní lékařské prohlídky detroitských forvardů Tatara a Jurča, kteří možná zaplní poslední dvě místa v pětadvacetičlenné nominaci. "Doufáme, že jsou zdraví a proběhne to hladce. Pak by přiletěli možná v sobotu, možná v neděli. Ale chytřejší budeme až po výstupních testech. Některé místo budeme muset nechat volné, ještě nejsme úplně rozhodnutí. Některé věci si musíme ujasnit," řekl asistent kouče Vladimír Országh.

Černý Petr dnes zatím padl na útočníka Ružičku, který se s mužstvem rozloučil už dva dny poté, co byl do reprezentace povolán po finálové sérii Třince s Litvínovem. "Je to nepříjemná věc, protože přišel, aby nahradil Ladislava Nagye. Bohužel padla volba na něj, druhé jméno si ještě musíme ujasnit," řekl Országh.

Podle něj mají Slováci ale jasno v tom, že sobotní startovací duel proti Dánsku odehrají na čtyři útoky. Nejspíše tak z nominace vypadne ještě jeden útočník. Spekuluje se o dalším hráči z české extraligy, sparťanu Martinu Réwayovi, který ani neabsolvoval dnešní trénink. "Má nějaké zdravotní těžkosti a jeho zdravotní stav může napovědět, co s ním dále," řekl Országh.

Kromě Tatara s Jurčem už Vůjtek se svými asistenty zřejmě další posily z ciziny neočekávají. Do úvahy ještě připadají útočník Marek Hrivík z farmy New York Rangers a obránce Martin Marinčin z Oklahomy v AHL, ale oba se svými celky hrají play-off. "Kruh se pomalu s příchodem těch dvou hráčů (Tatar, Jurčo) uzavírá," řekl Országh.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.