ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Češi si na domácím šampionátu užívají luxus velké kabiny

Velikost textu:
aktualizováno 30. 4. 2015 17:25

Praha - Výhodou hokejistů pořadatelské země mistrovství světa je první volba kabiny; čeští hráči tak na letošním šampionátu mají k dispozici nejluxusnější zázemí. Jaromír Jágr a spol. v pražské O2 areně zabrali kabinu, kterou běžně využívá Slavia. Hokejisté mají k dispozici komplex s řadou místností, mezi kterými nechybí brusírna, bazén, sauna, masérna nebo zázemí pro trenéry. Uvnitř kabiny mají například připraveno i deset rotopedů.

Masér Zdeněk Šmíd v kabině českých hokejistů v pražské O2 areně, kde se budou hrát zápasy MS v hokej
Masér Zdeněk Šmíd v kabině českých hokejistů v pražské O2 areně, kde se budou hrát zápasy MS v hokej

"Je to největší a nejluxusnější kabina, kterou jsme kdy měli. Loni v Bělorusku jsme taky měli hezkou a prostornou kabinu, ale tahle je ještě lepší," řekl masér Zdeněk Šmíd. Oproti předešlým šampionátům mají Češi tentokrát k dispozici zhruba trojnásobný prostor. "Ulehčuje nám to práci, protože máme všechno pěkně rozmístěné a víme, kde co je. Nemusíme přendávat bedny a hledat v nich," vysvětlil.

Výhodou také je, že tentokrát nemuseli maséři a kustodi před turnajem vše balit a složitě řešit, co vše a v jakém množství sebou vzít. "Navíc, cokoliv by se rozbilo, je lehké to opravit. K tomu máme nedaleko sklad s věcmi," uvedl Šmíd. Ocenil i skutečnost, že se do kabiny národní tým mohl nastěhovat již o víkendu. Vše potřebné tak mohl zaopatřit s předstihem a v klidu.

Už na poslední akci před MS, při zápasech Euro Hockey Tour v Brně, realizační tým řešil zasedací pořádek v šatně. "Ptali jsme se hráčů, kdo chce sedět vedle koho. Samozřejmě, že jako prvního Jardy Jágra," pousmál se Šmíd. Největší hvězda týmu si vybrala pozici, na které běžně sedí brankář Slavie Dominik Furch.

přehrát video
Česká reprezentace se může spolehnout na nejlepší kabinu v O2 areně

Vedle něj měl původně sedět Martin Ručinský, který ale nakonec na turnaji startovat nebude. Na jeho místo se tak posunul Michal Jordán. Po Ručinském v kabině zůstala jen helma s číslem 26.

I ze zasedacího pořádku je jasné, odkud hráči pocházejí. Vytvořily se kladenská, pardubická nebo slávistická skupinka. Vedle sebe sedí i bratři Jakub a Jan Kovářové.

V kabině už má své místo i maskot - lvíček, který se dnes oblékl do reprezentačního dresu. Jméno ale ještě nemá. "Teprve nějaké dostane. Návrhy už jsou, ale zatím je to tajné," řekl Šmíd, který se o hráče stará společně s kolegy Petrem Ondráčkem a Jaroslavem Kuglerem.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.