ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Hrát s Jágrem je malý svátek. A v tréninku to nevypadá zle, říká Klepiš

Velikost textu:

Praha - Hokejový útočník Jakub Klepiš bude podle všeho jediným zástupcem extraligových finalistů v české nominaci na mistrovství světa v Praze. Krátkodobé zklamání z třinecké prohry však už vystřídaly přípravy na roli v národním týmu.

Jakub Klepiš s Jaromírem Jágrem
Jakub Klepiš s Jaromírem Jágrem

Klepiš se k reprezentaci připojil v pondělí, krátce po čtvrteční porážce Ocelářů v rozhodujícím sedmém finálovém zápase. "Zklamání samozřejmě bylo, ale bylo to krátkodobé. Myslel jsem na to den dva a pak jsem se začal stoprocentně soustředit na nároďák," řekl Klepiš.

Problémy s únavou po náročné sezoně prý mít nebude. Kouč národního týmu Vladimír Růžička zatím zařadil třicetiletého útočníka do druhé formace k Jaromíru Jágrovi, se kterým v minulosti již několikrát hrál, v reprezentaci i v Omsku. "Nevím, jestli oprášíme staré zvyky. Jestli nějaké byly... Na tréninku to zatím nevypadá špatně, uvidíme ale v zápase. Snad se to bude zlepšovat," přál si Klepiš.

Hrát s hvězdným Jágrem však není jednoduché a uvědomuje si to i třinecký útočník. "Dohodli jsme se s Kovim, že Džegr se musí naladit na nás," smál se Klepiš s poukazem na třetího člena formace Jana Kováře. "Je specifické s ním hrát a ne každému se to poštěstí, ale pro hráče jako já je to malý svátek," uvedl odchovanec pražské Slavie.

"Samozřejmě že se bavíme o tom, jak bychom si to představovali. Abychom my tři útočníci byli blízko u sebe a kdo si kam má najíždět," řekl. I Klepiš ale přiznal, že když začal hrát s Jágrem poprvé, měl s tím trochu problém. "V Omsku mě to trochu svazovalo. Na šampionátu v Německu taky. Teď už je to trošku jiné a lehčí. Vím, co Jarda chce nebo jak se pohybuje," uvedl mistr světa z roku 2010, který v Omsku s Jágrem působil v letech 2008 až 2010.

"Jde o to, abychom si všichni tři vyhověli. Samozřejmě že na Jardovi nebude tolik bránění jako na nás. To ale víme a počítáme s tím. Sledoval jsem ho, jak hrál na Floridě, a hrál neskutečně. Myslím, že je v dobré formě," dodal Klepiš.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.