ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Kapitán Voráček: Je to výzva, styl hokeje ale nezměním

Velikost textu:

Praha - Útočník Jakub Voráček by měl být hlavním ofenzivním esem reprezentace. Nejproduktivnější Čech v základní části zámořské NHL povede tým jako kapitán. "Je to pocta, navíc hrát mistrovství světa doma. Je to výzva a doufám, že uděláme úspěch," řekl Voráček.

Jakub Voráček
Jakub Voráček

Že bude lídrem party, se dozvěděl krátce před pondělním tréninkem od kouče Vladimíra Růžičky. "Neměl jsem žádné indicie. Přišel za mnou a řekl, že budu kapitánem. Já řekl, že jo a tím to skončilo," uvedl útočník Philadelphie. "Nevím, jestli vzrostla moje zodpovědnost. Můj styl hokeje se ale určitě měnit nebude," řekl pátý muž produktivity dlouhodobé části NHL v sezoně.

S rolí kapitána jsou spojeny i některé povinnosti, ani to Voráčkovi nevadí. "Je to příjemná starost. Není to, že bych z toho měl hlavu vedle. Je to pocta a sen každého hokejisty být jednou kapitánem nároďáku," zdůraznil. Je připraven i na případný proslov v kabině. "Je tam ale spousta zkušených hráčů. Když půjde do tuhého, třeba ve čtvrtfinále, tak pro nás není problém si to vyříkat. Není potřeba řvát."

přehrát video
Pavelec začne MS na lavičce

Voráček bude mít šanci navázat na úspěšné reprezentační kapitány, jako vzory vyjmenoval Davida Výborného, Pavla Pateru a Roberta Reichla, kteří všichni dovedli tým k triumfům na MS. "Od těch bych se mohl učit," ocenil Voráček hráče zlaté generace z přelomu století. Z NHL připomněl Chrise Prongera a Ricka Nashe, s nimiž hrál ve Philadelphii a Columbusu.

Aktuálně "céčko" ve Philadelphii nosí Claude Giroux. "Od něj čerpám poslední tři roky, co spolu hrajeme. Jsme spolu na ledě i mimo. Vím, jak se chová, co říká a jak reaguje na určité věci," uvedl Voráček, který v reprezentaci převzal funkci kapitána od Radka Smoleňáka. "Alespoň nám to zůstane v partě na Kladně. Nějaké fórky tam byly, že mi předává žezlo," smál se Voráček.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.