ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Policie hlásí plnou připravenost, čeká ji nejen hokejový květen

Velikost textu:

Praha – Policie se na nadcházející hokejový šampionát chystala dlouho a je dobře připravena i na mimořádné krizové situace. Organizátoři se obávají hlavně problémů při vstupech na stadiony. Žádají proto návštěvníky, aby na zápasy chodili s dostatečným předstihem.

300denní příprava

Policie bude mít v pohotovosti téměř všechny své složky. V ulicích budou hlavně pořádkoví a dopravní policisté. Na fanoušky bude každý den dohlížet také několik set policistů, kteří se zaměří na veřejný pořádek. Na situaci uvnitř stadionů budou dohlížet pořadatelé. Policie bude kvůli zvýšeným bezpečnostním opatřením žádat vládu o navýšení rozpočtu, které se předběžně pohybuje kolem 65 milionů korun.

Pražská policie se podle svého šéfa Luďka Procházky zaměří na kontroly kolem hokejové arény i tréninkových hal nebo na chystané projekce hokejových utkání v ulicích. Policisté budou hlídat i letiště, nádraží nebo v okolí ubytovacích kapacit pro hokejisty či rozhodčí.

Horký květen nejen hokejový

Procházka zdůraznil, že se v metropoli nebude hrát jen hokej, ale v plánu je dalších 260 akcí včetně hudebního festivalu, fotbalových utkání, maratonského závodu nebo prvomájových demonstrací. "Na všechny tyto akce jsme připraveni," řekl Procházka. Podobně vidí situaci i šéf ostravské policie Tomáš Kužel. "Jsme připravení na běžný výkon služby i na některé krizové mimořádné situace, které mohou nastat," uvedl Kužel.

přehrát video
Policie představila bezpečnostní opatření pro hokejové mistrovství

Pro návštěvníky jsou připraveny letáky v několika jazycích, které například radí, jak se bránit zlodějům a dalším problémům, které mohou fanoušky nastat. Na letácích jsou i důležitá telefonní čísla, která mohou fanoušci v případě potřeby využít.

Na utkání diváci mají chodit v předstihu, nemají nosit větší zavazadla, tyče, deštníky nebo větší vlajky, aby nebyly problémy při vchodu na stadiony. "Cílem policie je, aby každý fanoušek, hráč nebo rozhodčí byl v bezpečí," ujistil náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.

Prodáno přes 70 procent vstupenek

Podle šéfa organizačního týmu Petra Břízy se do 24. dubna prodalo přes 70 procent vstupenek, což je více než 521 500 diváků. Dalších 35 000 lístků dostanou školy. Pořadatelé také na poslední chvíli registrují zvýšenou poptávku po vstupenkách ze zahraničí.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.