ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Rozhodnuto: Kapitánem bude Voráček, jedničkou Salák

Velikost textu:
aktualizováno 27. 4. 2015 20:38

Praha - Kapitánem české reprezentace na MS bude útočník Jakub Voráček, brankářskou jedničkou Alexander Salák. Rozhodl o tom trenér národního týmu Vladimír Růžička. Pozici týmové dvojky mezi gólmany bude zastávat Ondřej Pavelec.

Alexander Salák
Alexander Salák

"Všichni tři gólmani jsou výborní. Kuba Kovář měl vynikající přípravu, Ondra Pavelec chytal výborně v NHL, Sali výborně v Rusku. Sázím ale na Sašu, který loni parádně odchytal celé mistrovství a výborný byl i v posledních dvou zápasech před mistrovstvím," řekl Růžička po tréninku v O2 areně.

Růžička oznámil, že Salák bude jedničkou na MS, již po únorových zápasech s Ruskem v rámci Euro Hockey Tour. Po vypadnutí Pavelcova Winnipegu v play-off zámořské NHL se ale vyjadřoval neurčitě. Teď svůj verdikt potvrdil.

"Definitivně jsem se rozhodl minulý týden po prvním zápase s Finskem. Doufám, že to vyjde. Mistrovství je dlouhé, je to sedm zápasů (ve skupině) a pak se bude rozhodovat. Prvním úkolem je dostat se do čtvrtfinále z dobré pozice," řekl Růžička. Zároveň ale naznačil, že se situace mezi brankáři může změnit. "Máme tři vynikající gólmany, ale do branky může jít zatím jen jeden. Jak to bude dále, to se uvidí," podotkl.

Saláka důvěra trenéra potěšila, moc ji ale nepřeceňuje. Hlavním cílem pro šampionát v Praze je pro něj týmový úspěch. "Ještě není k čemu gratulovat. Já chci hlavně vyhrát a je mi jedno, v jaké to bude pozici. Jsme tady, abychom udělali nějakou medaili, tak snad ji uděláme," řekl Salák. "Jestli mě to potěšilo? Takových vyjádření se chci vyvarovat. Růža mi věří, on tak ale věří všem třem brankářům, všichni jsme kvalitní," podotkl osmadvacetiletý brankář.

Jakub Voráček v utkání s Finskem
Jakub Voráček v utkání s Finskem

V klidu přijal svoji roli i Pavelec. "Už když jsem mluvil s trenérem loni v létě, tak jsem řekl, že se budeme bavit o tom, zda přijedu, nebo ne. A že přijedu v jakékoliv pozici. Tím to pro mě končí," prohlásil Pavelec. Neřekl, jestli ho rozhodnutí mrzí, nebo ne. "Každý hokejista chce hrát, každý gólman chytat. Ale nechci opakovat ta všechna klišé," uvedla opora Winnipegu.

Kapitánem trenérské trio určilo nejproduktivnějšího Čecha v základní části NHL Voráčka, jeho asistenty budou Jaromír Jágr a Jan Hejda. "Byl to návrh od Ondry (Weissmanna) a Jardy (Špačka) a mně se to docela líbilo. Souhlasím s tím," řekl Růžička. V přípravných zápasech před MS byl kapitánem Radek Smoleňák, ale reprezentační kouč již dopředu avizoval, že pro šampionát po příjezdu hvězd z NHL "céčko" dostane někdo jiný.

přehrát video
Reprezentace poprvé trénovala v O2 areně

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.