ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta
Euro Hockey Tour

Jordán po generálce: Každým zápasem jsem se zlepšoval

Velikost textu:

Brno - Michal Jordán byl v posledním utkání před MS proti Finsku jedním z nejviditelnějších hráčů českého týmu. Připsal si i branku, když střelou od modré překvapil finského brankáře. Čtyřiadvacetiletý obránce svými výkony přesvědčil trenéra Vladimíra Růžičku, aby ho napsal do širší nominace pro šampionát.

Michal Jordán
Michal Jordán

"Řekl bych, že jsem se každým zápasem zlepšoval. První utkání ve Švédsku nebyla z mé strany ideální. Už jsem v reprezentaci týden, moje hra byla lepší a lepší. Více jsem si věřil," řekl Jordán. Zároveň přiznal, že vnímá stále větší tlak. "Ten je pochopitelně před každým šampionátem. Nyní ale bude zřejmě dvojnásobný tím, že je mistrovství světa v České republice. Jsem přesvědčen, že psychický stres opadne hned v prvním zápase," dodal.

I když zažil po hektickém programu pouze osm dnů v reprezentačním týmu, společná příprava ho naladila optimisticky. "Myslím si, že dosavadní příprava byla dobrá. Doufáme, že se to přenese i do toho mistrovství světa. Sestava je dobře vyvážená. Máme super gólmany, na které se můžeme spolehnout. I dostatek kvalitních hráčů, starších i mladších. Ti starší nás dokážou srovnat. Tým je silný. Doufám, že budeme úspěšní," řekl.

Stejně jako další hokejisté z NHL se musí rychle přizpůsobit hokeji na širším kluzišti. "Je to asi zatím můj největší problém. Musíte stále bruslit a obstupovat hráče. Když jim dáte chvíli prostoru, tak se rozjedou. Hraji stále stejně, zodpovědně dozadu. Pokud je možnost podpořit útok, tak jej podpořím," poznamenal Jordán, který v zámoří působí od roku 2007.

V obou zápasech v domácím prostředí ve Znojmě a v Brně provázela hokejovou reprezentaci výborná divácká kulisa na vyprodaných stadionech. "Byla radost hrát před takovým publikem. Atmosféra byla parádní. Věřím, že budeme mít stejné prostředí i diváckou podporu při zápasech mistrovství světa," řekl Jordán.

Po pátečním brněnském utkání se hokejisté rozjeli na pár dnů domů. "Měl jsem po příletu do Evropy hektický program. Ani jsem moc nebyl doma, takže bude pro mě příjemné strávit pár chvil s rodinou. Potom budeme mít ještě pět dní, abychom se na mistrovství světa připravili. Což je podle mě dost dlouhá doba," dodal Jordán.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.