ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan
Euro Hockey Tour

Švédové porazili Rusy a jsou vítězi reprezentační soutěže

Velikost textu:

Mytišči (Rusko) - Hokejisté Švédska zvítězili nad Ruskem 5:4 a zajistili si celkové prvenství v Euro Hockey Tour. Seveřané udělali krok k úspěchu hned v první třetině, kterou vyhráli 4:0. 

Švédští hokejisté se radují ze vstřelené branky
Švédští hokejisté se radují ze vstřelené branky

Před více než deseti tisíci diváků zmrazil výběr Tří korunek domácí hned po 85 vteřinách, kdy gólmana Chudobina překonal Lindholm. Do první přestávky se pak mezi střelce zapsali ještě Danielsson, Ekman-Larsson a necelé dvě minuty před odchodem do šaten i Petersson.

Když Švédové zkraje druhého dějství přečkali bez úhony oslabení a hříšník Lander o chvilku později zvýšil už na hrozivých 5:0, zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Sborná ovšem nerezignovala. Do alespoň trochu přívětivější podoby upravili ještě před druhou přestávkou skóre Plotnikov a Mozjakin.

Počet vítězství v EHT:

7 - Finsko,
6 - Rusko,
3 - Švédsko,
2 - Česká republika.

Třetí dvacetiminutovka nakonec přinesla dramatický závěr, neboť Mozjakin přidal svou druhou trefu, a když se prosadil v 46. minutě i Popov, Švédové už měli k dobru pouze těsný náskok. Okamžitě také sáhli k oddechovému času. Necelou minutu po jeho skončení se ocitli na 93 vteřin ve třech proti pěti, ale horké chvilky přečkali. Změnu skóre pak nepřinesla ani závěrečná power play Rusů. Ani jedna z devíti branek v utkání nepadla v početní výhodě.

Rusko - Švédsko 4:5 (0:4, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 28. Plotnikov (Averin, Apalkov), 37. Mozjakin (Popov, Ničuškin), 43. Mozjakin (Kulikov, Ničuškin), 46. Popov (Mozjakin, Blažijevskij) - 2. Lindholm (Klefbom, Rask), 9. Danielsson (Lander, Rahimi), 14. Ekman-Larsson (Lindström), 19. Petersson (Johansson), 27. Lander (Lindström, Klefbom). Rozhodčí: Fraňo, Šír (oba ČR) - Birin, Medveděv (oba Rus.) Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 10.300.

Rusko: Chudobin - Jakovlev, Grigorjev, Antipin, Kulikov, Mironov, Zubarev, Rukavišnikov, Blažijevskij - Plotnikov, Apalkov, Averin - Ničuškin, Popov, Mozjakin - Kokarev, Loktionov, Slepyšev - Tichonov, Burmistrov, Burdasov. Trenér: Oleg Znarok.

Švédsko: Enroth - Klingberg, S. Kronwall, Klefbom, Ekman-Larsson, Rahimi, Ahnelöv, Andersén, Fransson - Petersson, Sjögren, S. Hjalmarsson - Lindholm, Rask, Sörensen - Danielsson, Lander, Lindström - Thuresson, J. Lundqvist, Josefsson - Johansson. Trenér: Pär Marts.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.