ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Litvínovští hokejisté letěli do Třince díky věrnému fanouškovi z jihu Čech

Velikost textu:

Litvínov - Cesta letadlem na rozhodující sedmý zápas finále extraligy s Třincem patřila mezi střípky, díky kterým hokejisté Litvínova dosáhli po 56 letech v nejvyšší soutěži na premiérový titul. Oceláři opačným směrem z Ostravy do Prahy letěli během série při obou cestách, Severočeši si to mohli dovolit jen díky daru fanouška.

Hokejisté Litvínova slaví triumf v extralize
Hokejisté Litvínova slaví triumf v extralize

"Je z jižních Čech, fandí nám čtyřicet let. Nechtěl bych jmenovat, ale klobouk dolů. Řekl nám, že kdyby to stálo milion, že to zaplatí," řekl obránce a zároveň místopředseda představenstva litvínovského klubu Jiří Šlégr.

Cesta Severočechů za vysněným titulem uchvátila řadu fanoušků a tento neváhal obětovat pro úspěch týmu vlastní finanční prostředky. "Říkal, že nám strašně přeje a konečně vidí, že se v Litvínově dělá obrovský kus práce a je tam obrovský posun. Dělá mu to prý radost, takže by nám chtěl touhle formou vzkázat podporu," uvedl Šlégr, který kvůli problémům se zády končil sezonu na lavičce jako spolupracovník trenérů Radima Rulíka a Miloslava Hořavy staršího.

Litvínovští hokejisté si ušetření jedné mnohahodinové cesty autobusem v sedmizápasovém boji o titul nemohli vynachválit. "To byl obrovský zážitek, v české extralize to nemá obdoby. Musím poděkovat těm, kdo se o to zasloužili. Někdo se snad doslechl, že Třinec létá na zápasy. A že když Litvínov byl takhle blízko titulu, tak se nějak to zařídilo. Z Litvínova jsme byli za tři hodiny v Třinci, ta cesta byla úžasná a nesrovnatelná se sedmi hodinami v autobuse, z něhož jsme vylezli celí rozlámaní," ocenil brankář Pavel Francouz.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.