ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
EURO HOCKEY TOUR

Rusové do závěrečné přípravy před MS nasadí pět posil z NHL

Velikost textu:

Moskva – S pěti posilami z NHL vyrukuje Rusko do posledního dvojutkání Euro Hockey Tour se Švédskem. V širším kádru má Oleg Znarok gólmany Antona Chudobina z Caroliny, brankáře Sergeje Bobrovského s útočníkem Arťomem Anisimovem z Columbusu, dalšího forvarda Valerije Ničuškina z Dallasu a beka Dmitrije Kulikova z Floridy.   

Jonathan Quick z USA si podává ruku s ruským brankářem Sergejem Bobrovskijm
Jonathan Quick z USA si podává ruku s ruským brankářem Sergejem Bobrovskijm

Oproti duelům ve Finsku z minulého týdne doplnilo kádr také 11 finalistů Kontinentální ligy. Z mistrovského Petrohradu pozval Znarok útočníky Ilju Kovalčuka, Vadima Šipačova, Antona Burdasova, Jevgenije Dadonova, Artěmije Panarina, Viktora Tichonova a beky Antona Bělova, Maxima Čudinova a Romana Rukavišnikova. Z Kazaně dostali pozvánku bek Jevgenij Medveděv a Alexandr Burmistrov.

Tým naopak opustili gólmani Alexej Murygin z Magnitogorsku, Alexandr Šaryčenkov z Dynama Moskva, beci Ilja Ljubuškin z Jaroslavle, Pavel Koledov ze Soči, Albert Jarullin z Atlantu Mytišči a forvardi Jevgenij Timkin z Magnitogorsku, Maxim Karpov z Dynama Moskva, Vladimir Galuzin z Nižního Novgorodu, Nikita Sošnikov z Atlantu Mytišči a Ilja Zubov z Vladivostoku.

Rusové přivítají Švédy v pátek v 18:30 a v sobotu od 16:00. V tabulce Euro Hockey Tour poslední o bod za Českem.

Nominace hokejistů Ruska na zápasy Euro Hockey Tour a Euro Hockey Challenge v Mytišči (24. a 25. dubna):

Brankáři: Konstantin Barulin (Omsk/KHL), Sergej Bobrovskij (Columbus/NHL), Anton Chudobin (Carolina/NHL).

Obránci: Anton Bělov, Maxim Čudinov, Roman Rukavišnikov (všichni Petrohrad/KHL), Viktor Antipin, Jevgenij Birjukov (´ůMagnitogorsk/KHL), Arťom Blažijevskij, Michail Grigorjev (oba Nižnij Novgorod/KHL), Jegor Jakovlev (Jaroslavl/KHL), Jevgenij Medveděv (Kazaň/KHL), Andrej Mironov (Dynamo Moskva/KHL), Andrej Zubarev (Ufa/KHL), Dmitrij Kulikov (Florida/NHL).

Útočníci: Ilja Kovalčuk, Vadim Šipačov, Anton Burdasov, Jevgenij Dadonov, Artěmij Panarin, Viktor Tichonov (všichni Petrohrad/KHL), Daniil Apalkov, Jegor Averin, Andrej Loktionov, Sergej Plotnikov (všichni Jaroslavl/KHL), Sergej Mozjakin, Danis Zaripov (oba Magnitogorsk/KHL), Alexandr Popov, Sergej Širokov (oba Omsk/KHL), Denis Kokarev (Dynamo Moskva/KHL), Alexandr Burmistrov (Kazaň/KHL), Anton Slepyšev (Ufa/KHL), Arťom Anisimov (Columbus/NHL), Valerij Ničuškin (Dallas/NHL).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.