ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna
Ohlasy finále play-off

Hrňa: Budou to u nás mít těžké. Půjdeme do toho po hlavě

Velikost textu:

Litvínov - Mocným vítězným rykem doprovodili svůj návrat do šatny po skončení šestého finále extraligy hokejisté Třince. Měli k němu důvod. Odrazili druhý mečbol, výhrou 6:3 v Litvínově vrátili ve finále výhodou domácího prostředí na svou stranu a mají k titulu stejně daleko jako Severočeši.

Erik Hrňa (uprostřed) slaví vstřelenou branku se svými spoluhráči z Třince
Erik Hrňa (uprostřed) slaví vstřelenou branku se svými spoluhráči z Třince

"Jedou k nám a budou to tam mít hodně těžké. My se o to budeme chtít poprat. Bude těžké vyhrát tři utkání po sobě, ale my do toho půjdeme po hlavě," uvedl třinecký útočník Erik Hrňa, který si v utkání připsal gól a dvě nahrávky. Za jeden z klíčových momentů označil úvodní gól, který nesl jeho rukopis a přišel už po 103 vteřinách od úvodního buly. "Myslím, že je to velice důležité. Když mužstvo dá první gól, tak ho to nakopne. Jsme rádi, že jsme ho dali my," řekl Hrňa.

Dvakrát se navíc jeho celku podařilo odpovědět na góly domácích po pár vteřinách. "To nám taky hodně pomohlo. Inkasovat gól, to mužstvo trošku shodí. A když v dalším střídání dáme gól, tak je zase tým naopak trošku nahoře. Jsme rádi, že se nám povedlo se takhle rychle zase zvednout," pochvaloval si Hrňa.

Pěti góly donutili Oceláři ke střídání fantóma letošního play-off Pavla Francouze už během druhé přestávky. "Já myslím, že ho střídali kvůli tomu, abychom třeba do něj nějak nezajeli a nezranili ho. Myslím, že to byl ten hlavní důvod," mínil Hrňa. "Ale řekl bych, že do sedmého zápasu tohle nikoho neovlivní," doplnil.

Pět gólů členovi reprezentačního kádru bylo balzámem na sebevědomí třineckých kanonýrů. "Říkali jsme si, že nemůže mít pořád takové štěstí. Jsme rádi, že se nám to podařilo, napadalo tam tolik gólů a že jsme vyhráli, protože to by bylo něco, prohrát tady se šesti vstřelenými góly," řekl Hrňa. Sám byl rád, že se třemi body "chytil" a ve finále se poprvé zapsal mezi střelce.

Přiznal, že se snažil najít něco, co by mohl změnit. "Prodloužil jsem si hokejku. Omotal jsem si vršek černou páskou, což nedělám. Tak to pomohlo," pochvaloval si s úsměvem. "Změnil jsem to před tímto zápasem. Už jsem to tady udělal minule, ale to mi ji zlomili hned při prvním střídání. Tak jsem to udělal znovu, tu černou pásku jsem ale použil poprvé. Smuteční barva přinesla štěstí. Bude teď hodně hýčkaná a sáhnu po ní i na ten sedmý zápas," uvedl Hrňa.

Slezané dotáhli z 1:3 na 3:3 na zápasy, ale nijak se dorovnaným stavem série nezaobírají. "Možná jsme to probírali, když byl stav 1:3, ale teď je to úplně něco jiného. Hrajeme za stavu 3:3 doma, poženou nás fanoušci, udělají parádní atmosféru a já doufám, že to urveme," uzavřel Hrňa.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.