ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Příprava mistrovství světa

Tréninková hala a nové technologie. ČEZ aréna se chystá na MS

Velikost textu:

Ostrava - České tenistky vystřídali v ostravské ČEZ aréně technici, kteří musí v krátké době přeměnit halu v jedno z dějišť mistrovství světa v hokeji. Na místě se začíná připravovat hrací plocha, na níž se hokejisté poprvé představí 1. května. Velkou výhodou pro hráče bude i dostavená tréninková hala přímo v areálu.

Technici se do práce dali prakticky ihned po skončení víkendovém utkání semifinále Fed Cupu. "Ještě v noci probíhala demontáž kurtů a VIP lóží tak, aby ráno už po tenisu v hale nezůstalo téměř nic," říká za organizátory Petr Handl. "Dnes jako první přijíždí hlavní partner šampionátu, který bude umisťovat dvě vozidla Škoda. Jsou zahajovány práce na stavbě platforem, na kterých budou vozidla umístěna. Tyto práce musí proběhnout nejdříve. Jakmile budou auta umístěna, začne práce na stavbách mantinelů a zítra příprava samotné hrací plochy," dodal.

Stěžejní bude příprava ledu, se kterou měli organizátoři předchozích mistrovství někdy problémy. Situaci bude znepříjemňovat i teplé květnové počasí. "Technologie, které jsou v ČEZ aréně k dispozici, jsou na prvotřídní úrovni a s kvalitou ledu by neměl být problém. Náročné jsou venkovní teploty a počet zápasů, navíc se hala průběžně zaplňuje lidmi, kteří sem vnášejí teplo zvenku. Klimatická změna je opravdu výrazná, ale jsme na to připraveni," uvedl Handl.

V Ostravě už mají zkušenosti s mistrovstvím z roku 2004. Od té doby ale hala prošla řadou změn - tou nejzřetelnější je její odlišné barevné ladění. "V té době byla laděna spíše do bíla, dnes je celá v modrém. Ta další významná změna je v oblasti technologií - byl vyměněn audiovizuální systém, osvětlení a hlavně přibyla multimediální kostka nad ledovou plochou," řekl Handl. 

Důležitá bude pro hokejisty i změna, která se udála v zázemí arény. "Hlavní je dostavba multifunkční haly, která přímo sousedí s ČEZ arénou a je součástí areálu. Tam budou mít k dispozici trénikovou halu. Takže mohou ze šaten v plné výstroji jít buďto na hrací nebo tréninkovou plochu. Z pohledu hráčů je to velká změna k lepšímu, protože jim odpadá cestování na tréninky do jiné haly," prozradil Handl.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.