ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
Finále play-off extraligy

Francouz: Už není kam uhnout. Do Třince zpátky jet nechceme

Velikost textu:

Třinec - Litvínovu chyběl skutečně jen kousek, ale nakonec si Třinec vynutil pokračování série. Brankář Litvínova Pavel Francouz po utkání uvedl, že se hrál nádherný zápas - bohužel ale se špatným koncem pro jeho tým.

Pavel Francouz
Pavel Francouz

"Bylo to samozřejmě celkově náročné. Ten zápas byl dlouhý, hodně se střílelo a bylo to napínavé až do poslední chvíle. Člověk nemohl polevit ani na sekundu," řekl Francouz. "Myslím, že to byl nádherný hokej pro fanoušky ze všech krajů republiky, užili jsme si to i my jako hráči, bohužel jsme byli ti méně šťastní na jeho konci," litoval gólman.

Pavel Francouz: "Hráli power play, šli do toho naplno. Nám se nepodařilo dostat puk ven, tam jsme propadli u mantinelu, puk se dostal na prostředek, kde to bylo dva na jednoho, dostal se k němu Plíhal, pokryl si to tělem a vystřelil bekhendem. Trefil to do horního růžku."

V nastavené dvacetiminutovce se Severočeši neprosadili ani přesto, že v třineckém brankovišti musel zraněný Peter Hamerlík přepustit místo nerozchytanému Šimonu Hrubcovi. "Nepříjemný pohled. V první chvíli jsem myslel, že Petera někdo sekl do vyrážečky, ale pak bylo vidět, že má vypadlé rameno. Snad se dá brzy do kupy, je mi ho líto a chtěl bych ho takto pozdravovat," vzkázal sportovně Francouz.

Na řadu musely přijít nájezdy. "Víme, co ti hráči dělají, ale když se podívám například na Klepiše nebo Irgla na videu, tak dělají pokaždé něco jiného, takže se to dost těžko natipuje," vysvětlil Francouz. "U toho prvního nájezdu jsem měl obrovské štěstí, že mi to Zbynďa chtěl zasunout mezi betony, protože jsem tam měl hroznou díru u tyčky a on mi to dal do betonu," přiznal Francouz.

Střelec rozhodujícího gólu Vladimír Dravecký se prosadil díky hůře čitelné střele, která podle jeho vlastních slov nebyla ideální, protože mu puk poskakoval. "To je nejhorší, co vás může potkat, když ten hráč sám nemá puk pod kontrolou a tak nějak spoléhá na nějakou náhodu. Led tam byl bohužel špatný, i Robinovi Hanzlovi to tam v závěru uteklo. Nevím, co k tomu říct. Určitě mrzí, že jsme dostali ten gól, byla to i souhra náhod, ale o tom hokej je," konstatoval Francouz.

Pavel Francouz: "Určitě bychom z Třince měli větší strach, kdyby nám dali nášup. Takhle víme, že jsme vyrovnaní soupeři a doma můžeme zrovna tak vyhrát my, jak oni vyhráli naposledy. Když se k tomu postavíme pozitivně, tak můžeme mít radost z dobře odvedený práce, protože jsme to odehráli výborně a v závěru to byla loterie."

Celý tým Litvínova zdobí obrovská víra a odhodlání zvládnout nadcházející duel číslo šest. "Doufám, že doma už po tom titulu sáhneme. Už není kam uhnout. Rozhodně už nechceme jet sem zpátky do Třince k sedmému zápasu. Myslím, že když do toho dáme vše, co v nás je, a vydáme se z té sezony, tak to zvládneme," prohlásil Francouz.

Nervozitu z toho, jak se série zamotává, prý Verva do kabiny vůbec nepouští. "Ta série nebyla v žádném případě jednoznačná, možná ne na získané body, ale ty zápasy byly hrozně vyrovnané do posledních vteřin. Rozhodovaly úplné maličkosti a já myslím, že v tomto duchu se to ponese až do konce," řekl Francouz.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.