ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Slavia nekončí, říká Pitter. Řeší sponzory, stadion i hráčské změny

Velikost textu:

Praha - Majitel hokejové Slavie Vladimír Pitter cítí po pádu "červenobílých" z extraligy prázdnotu a bezmoc. Rozhodně to ale podle něj neznamená konec dospělého hokeje v pražském klubu. Zatím není jasné, zda Slavie bude první ligu hrát v O2 areně, nebo v Edenu.

Předseda představenstva hokejové Slavie Vladimír Pitter
Předseda představenstva hokejové Slavie Vladimír Pitter

Sestup prý v žádném případě neznamená konec Slavie. "To nepředpokládám. Pakliže nenastanou nějaké nenadálé věci, tak prostě Slavia bude hrát příští rok první ligu a já se budu snažit, abychom tady za rok hráli baráž o návrat do extraligy," podotkl Pitter.

Je mu jasné, že v první lize bude muset operovat s nižším rozpočtem. "Všichni si dokážeme spočítat, že pádem do první ligy přijdeme o nějaké partnery. Pro mě je to těžké v tom, že člověk tvořil něco po těch změnách, měl něco i rozjednaného. Samozřejmě líp se vám shánějí peníze na extraligu než první ligu, tohle je určitě krok zpět. Je to složité, bude to o jednání s partnery. Ale že by to mělo končit, to ne," prohlásil Pitter.

Dá se čekat, že dojde ke změnám v kádru. Spekuluje se například o odchodu brankáře Dominika Furcha, kterého bude pro první ligu těžké udržet. "To asi nepůjde. Dominik zaslouží absolutorium, je to jeden z hráčů, kteří v baráži odvedli výkon víc jak na 100 procent," řekl Pitter. Odejít by mohl také zkušený útočník Jaroslav Bednář, jenž má platný kontrakt, ale také jen pro nejvyšší soutěž.

"Uvidíme, ukáže se v průběhu několika dní. Zatím by to byly jen spekulace. Do kabiny půjde vzkaz jediný: Hráče vyzvu, že Slavia dál pokračuje, holt bude hrát příští sezonu první ligu a ať se se mnou spojí jejich agenti a budeme to řešit," uvedl Pitter.

Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář

Vladimír Pitter: "Nejsem naivní a nepředpokládám, že parta těch kluků, kteří to tu táhli a stojí za sestupem, si řekne: Hele, dáme to do kupy, vrátíme to zpět. To nepředpokládám, nežiju v pohádkách."

Zatím není jasné, zda Slavia bude hrát v libeňské O2 areně, nebo v Edenu, kam se přesunula na baráž. "Uvidíme. Měli jsme generálního partnera O2 arenu, potažmo Bestsport. V první lize také není marketingový partner BPA, jenom tohle jsou jednoduché počty," podotkl Pitter.

Prý si nedovedl představit, že Slavii jako dvojnásobného mistra z let 2003 a 2008 postihne pád z extraligy. "Bylo toho hodně. Nenadálý odchod Vládi Růžičky, změna trenérů. Zažíváme toho tolik s různými kauzami, že jsem si myslel, že nic horšího nás potkat nemůže. To jsem si myslel, že je to dno. Že to bude až takhle, to není třeba," řekl hořce.

Pád ho hodně mrzí i z osobního pohledu. "Určitě je to těžké. Zase bych se vracel někam čtyři pět roků dozadu, kdy jsem přicházel do Slavie s úplně jinými ambicemi. Vůbec by mě nenapadlo, že to dopadne, jak to dopadlo," uvedl. "Znovu zopakuji, že nebýt mě a pana Benýška, Slavia už dávno neexistuje. Jediné, v čem můžu mít čisté svědomí, je, že my hráčům nedlužíme ani korunu. Měli by si uvědomit, že oni jsou ti, kteří to nezvládli," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.