ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Litvínovští fanoušci čekali hodiny na lístky, vyprodáno bylo za 60 minut

Velikost textu:

Litvínov - Jen něco málo přes hodinu trval v Litvínově předprodej vstupenek na domácí zápasy Vervy ve finálové sérii play-off extraligy proti Třinci. Severočeši, kteří jsou při vedení 2:0 na zápasy jen dva krůčky od zisku prvního titulu v klubové historii, se tak mohou těšit na podporu vyprodaného hlediště.

Čekání na lístky v Litvínově
Čekání na lístky v Litvínově

Přestože lístky šly do prodeje až ráno, hodně živo bylo u pokladen již od pondělního večera. Vůbec první fanoušek přišel v 17 hodin, tedy více než 15 hodin před jejich otevřením. Soudržnost s mužstvem spojená s nadějí, že teoreticky již ve čtvrtek může dojít na mistrovské oslavy, byla pro několik desítek fanoušků natolik silná, že neváhali u pokladen strávit celou noc. Na pomoc přijela dokonce i policie a rozdávala horké nápoje.

"Euforie se stupňuje a je neskutečná. Začali jsme čtvrtfinále, člověk cítil tu energii tady všude kolem stadionu i ve městě. Přešli jsme čtvrtfinále, najednou semifinále a my jsme i to zvládli. Lidé jsou v takové euforii, strašně dlouho se tady finále nehrálo a oni si to zaslouží," řekl útočník Martin Ručinský.

"Ale ono to začalo už v sezoně, která byla z naší strany celá dobrá. Lidé chodili, hráli jsme dobrý hokej, navíc atraktivní a ty návštěvy jsme měli neskutečné. Teď je to pro fanoušky třešnička na dortu. A já doufám, že to uválcujeme a strhneme na svou stranu. Doma jsme silní. Náš stadion a fanoušci... Vím, že není pro ostatní mužstva jednoduché tady hrát," doplnil čtyřiačtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana.

Posledním možným záchvěvem naděje, jak získat lístky, jsou nevyzvednuté rezervace permanentkářů, ale sotva lze očekávat, že si bude chtít někdo finále v Litvínově po dlouhých 19 letech nechat ujít. Ti, na něž se nedostane, mohou zamířit za atmosférou alespoň na náměstí v Litvínově a Mostě, kde se uskuteční projekce z finálových duelů.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.