ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Chtěl, aby syn hrál za 500 tisíc. Otec natočil Růžičku, který měl obdržet dar pro Slavii

Velikost textu:
aktualizováno 12. 4. 2015 14:15

Praha Necelé tři týdny před začátkem mistrovství světa musí reprezentační trenér hokejistů Vladimír Růžička řešit možné nesrovnalosti z jeho předchozího angažmá ve Slavii. Na internetu se totiž objevilo video z jeho jednání s otcem nejmenovaného hráče, které naznačuje, že Růžičkovi zaplatil 500 tisíc korun za to, že jeho syn bude působit v pražském klubu. Slavia na svém oficiálním webu ale uvedla, že nemá informace o tom, že by v daném období obdržela takovýto sponzorský dar.

Trenér národního týmu Vladimír Růžička ze záběru skryté kamery
Trenér národního týmu Vladimír Růžička ze záběru skryté kamery

"Já si myslím, že v tomhle nemám žádný problém. Kdo mě zná, tak ví, že výkonnost je daná. Kdo tu výkonnost nemá, tak zkrátka nemůže hrát," uvedl Růžička.

Podle videa natočeného skrytou kamerou a zveřejněného nyní na kanálu youtube rodič zaplatil v průběhu dvou let dvakrát 250 tisíc korun, na základě čehož předpokládal, že jeho syn bude hrát zřejmě za seniorský A tým. S mužstvem však jen trénoval a do základní sestavy se stabilně neprosadil.

přehrát video
Vzal trenér Růžička úplatek?

Slavia však naznačuje, že finanční příspěvek neskončil jako sponzorský dar v hospodaření klubu. "V každém případě se budu snažit zjistit, o koho se mohlo jednat, protože indicií je tam tolik, že společně s některými lidmi v klubu budeme schopni zanalyzovat, o koho se mohlo jednat," uvedl majitel Vladimír Pitter, který celý případ považuje za osobní aktivitu Růžičky. Naznačuje tak, že částka 500 tisíc korun byla úplatek pro někdejšího trenéra a generálního manažera klubu.

Růžička označil jednání hráčova otce za ránu pod pás. "Ten chlap pak začal řešit nějaké věci a že to video zveřejní teď před mistrovstvím světa, aby to bylo sledované víc než Nagano," řekl Růžička. "Bude mistrovství světa a nechci to řešit. Pak uvidím, co s tím budu dělat. Ale byla to rána pod pás. To každopádně. Velká rána," dodal.

Zdroj: ČTK, tn.cz, youtube.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.