ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Posily pro MS? Volný je Krejčí s Pastrňákem, Židlický až po vyřazení Detroitu

Velikost textu:
aktualizováno 12. 4. 2015 10:18

Praha Až polovinu kádru české hokejové reprezentace na květnovém mistrovství světa v Praze a Ostravě by za určitých okolností mohli tvořit hráči z NHL. Po skončení základní části zámořské soutěže je jasné, že vedle Jaromíra Jágra nebo Jakuba Voráčka by teoreticky mohli reprezentovat i David Krejčí a David Pastrňák, jejichž Boston do play-off nepostoupil. Kouč Vladimír Růžička navíc několikrát jasně řekl, že bude čekat i na výsledky v 1. kole Stanleyova poháru.

Útočník Bostonu David Krejčí
Útočník Bostonu David Krejčí

Seznam vytipovaných posil Růžička zveřejnil již v polovině března, stále však opakoval, že vše bude definitivně jasné až hokejisté projdou výstupními prohlídkami po skončení sezony a přiletí do Prahy. Ve většině případů by to ale měla být formalita.

Obranu by měli posílit Jan Hejda z Colorada a Michal Jordán z Caroliny, který by se k mužstvu mohl připojit už příští týden při zápasech ve Švédsku. Tam by Růžička rád viděl hrát i útočníka Tomáše Hertla ze San Jose.

Další útočníci včetně největších hvězd Jágra z Floridy a Voráčka z Philadelphie se zřejmě k týmu připojí až později. Jágr však zatím svůj start na MS definitivně nepotvrdil, pouze slíbil, že do Prahy přiletí a začne s týmem trénovat.

Již dříve bylo jasné, že Růžička se svými asistenty stojí o Martina Erata z Phoenixu a Aleše Hemského z Dallasu. U pardubického odchovance je otázkou jeho zdravotní stav. "Má problém s kyčlí a klub na něj trochu tlačí, aby šel po sezoně na operaci. On by ale rád přijel na mistrovství," uvedl Růžička v březnu.

Až v poslední hrací den přišel definitivně o možnost být v play-off Boston a pro národní tým se tak uvolnili Krejčí s Pastrňákem. "Mám zájem o oba," zopakoval Růžička v pátek po zápase se Slovenskem v Jihlavě, který zakončil další část přípravy na vrchol sezony. Krejčí však podstatnou část ročníku ze zdravotních důvodů vynechal, osmnáctiletého Pastrňáka by klub teoreticky mohl poslat na play-off do nižší AHL.

Již dříve Růžička uvedl, že na řadu hráčů je připraven čekat až do skončení 1. kola Stanley Cupu. Jedná se například o brankáře Ondřeje Pavelce (Winnipeg), obránce Zbyňka Michálka (St. Louis), Michala Rozsívala (Chicago) a Marka Židlického (Detroit) nebo útočníky Jiřího Hudlera (Calgary), Ondřeje Paláta (Tampa Bay), Radima Vrbatu (Vancouver) či Tomáše Plekance (Montreal).

A vzhledem k tomu, že v 1. kole na sebe narazí Tampa a Detroit, je jasné, že Palát nebo Židlický budou volní. Stejně jako Vrbata nebo Hudler, neboť se utkají i Vancouver s Calgary. České zastoupení mají také souboje MontrealOttawa a AnaheimWinnipeg. Ottawský Milan Michálek, o něhož měl Růžička také zájem, však ze zdravotních důvodů chybí v sestavě Senátorů a o anaheimskou dvojici Jiří Sekáč, Tomáš Fleischmann Růžička podle všeho zájem nemá.

Světový šampionát v Praze a Ostravě začne v pátek 1. května, první kolo Stanleyova poháru skončí nejpozději 29. dubna.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.