ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Hlavičkář Novotný: Čekám, že se ozvou z fotbalové reprezentace

Velikost textu:

Jihlava Hokejový útočník Jiří Novotný se v zápase proti Slovensku předvedl i jako fotbalista. Ve 30. minutě překonal brankáře Júliuse Hudáčka pohotovou hlavičkou, z gólu se však dlouho neradoval. Rozhodčí jej totiž po konzultaci s kolegou u videa neuznali, neboť podle pravidel v případě, že je branky dosaženo úmyslným pohybem jakoukoliv částí výstroje kromě hokejky, gól nemůže platit.

Jiří Novotný
Jiří Novotný

"Bohužel v hokeji takový gól neplatí. Já jsem to ale věděl, protože pohyb tam byl. Šlo spíše o reflex, protože jsem do toho úplně hlavou nešel. Kdybych to hrál holí, byla by to vysoká hůl. Možná jsem si to mohl stáhnout rukou, ale na to nebyl čas," řekl Novotný po zápase.

Přestože věděl, jak branku vstřelil, čekal na verdikt videorozhodčího. "Nedivil jsem se. Věděl jsem, že puk šel od plexi, ale někdy nevíte. Někdy to uzná, jindy ne. Škoda," pousmál se Novotný, který si užíval i vtípky, že se teď může hlásit ve fotbalové reprezentaci. "Čekám, že se ozvou. Pošlu (trenéru Pavlu) Vrbovi esemesku," pokračoval v dobrém rozmaru. "Bylo to něco pro diváky," dodal Novotný.

přehrát video
Novotný dal Slovensku gól hlavičkou, bohužel neplatil

Kovář musel při nájezdech improvizovat

Jan Kovář uzavíral třetí trojici nájezdů, a pokud chtěl udržet české šance na výhru, musel překonat brankáře Júliuse Hudáčka, což se mu se štěstím podařilo. "Měl jsem jinou myšlenku, ale cestou jsem ji ztratil. Tak jsem musel improvizovat," přiznal. Jeho zakončení po kličce prošlo Hudáčkovi mezi betony. "Viděl jsem, že puk je někde za gólmanem, a jen jsem doufal, že to tam dojede," řekl.

Podruhé ale už zakončil jistě. "Hned jsem věděl, že vystřelím, protože předtím byla klička. Tenhle nájezd jsem hodně trénoval na Pavla Francouze a Marka Mazance v dětství, kteří mají také opačný gard. Vím, že pro gólmana je to pod vyrážečku těžké, tak jsem to zkusil," uvedl Kovář. Na Hudáčka jel v rychlém sledu dvakrát za sebou. I proto kouč Vladimír Růžička uvažoval, že na čtvrtý nájezd pošle jiného exekutora. "Trochu jsem se nominoval sám," pousmál se pětadvacetiletý útočník.

Český tým si v přípravě na domácí MS připsal třetí výhru, Slováci jej však prověřili více než minulý týden Norsko. "Byl to těžký zápas. Hráli jsme u nich, točili jsme je, ale nedostávali jsme se do jasných gólových příležitostí. Netlačili jsme se tolik do brány a v závěru jsme mohli být rádi, že Slováci netrefili prázdnou branku a neotočili nám zápas," hodnotil Kovář utkání a poukázal na situaci v 58. minutě, kdy byl Milan Bartovič blízko hattricku. "Slováci byli lepší, více útočili. V Norsku to byl jednostranný hokej, oni neměli ani moc střel," řekl.

Utkání v Jihlavě sledovalo jen 3742 diváků a zejména v úvodu byla atmosféra komorní. "Škoda, že nebylo plno. Myslel jsem, že před mistrovstvím bude. Předtím jsme vyprodali O2 arenu, což bylo fantastické," litoval Kovář. Uvědomoval si ale, že vstupenky byly poměrně drahé. Na sezení stály 490 korun. "Cena je vysoká. Diváci se do toho ale postupně dostali a začali fandit. Doufám, že jsme jim udělali radost a v pátek přijdou znovu," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.