ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Mládežnický hokej v ohrožení? Kluby v Jihlavě a Jindřichově Hradci řeší problém

Velikost textu:

Praha Mládežnický hokej v Jihlavě je v ohrožení a mohl by úplně skončit. Tvrdí to představitelé města, kterému patří tamní klub Dukla. Nejistou budoucnost má i hokej v Jindřichově Hradci. Spory uvnitř klubu Vajgar vyvrcholily odchodem několika desítek mladých hráčů do nového klubu Střelci a začal boj o jejich registrace. Do problému se musel vložit Český svaz ledního hokeje.

Mládežnický hokej
Mládežnický hokej

Pokud by měly některé malé hokejové naděje Dukly Jihlava platit za led při tréninku stejné částky jako třeba lidé při veřejném bruslení, s hokejem by asi museli skončit. Jednalo by se zhruba o třicet tisíc korun na osobu, na což by rodiče malých hokejistů neměli peníze.

Část rodičů si ale myslí, že v mládežnickém hokeji je z různých dotací peněz dost, jen se utápějí v profesionálním klubu. Třeba Tomáš Kotrba nechápe, proč má mít Dukla Jihlava halu zadarmo, když ostatní spolky musejí platit komerční nájemné. "Poukazujeme především na nejasnosti v pravidlech využívání veřejného sportoviště a obrátili jsme se jenom na zodpovědný úřad, aby nám na to dal odpovědi," říká Kotrba.

přehrát video
Budou v Dukle Jihlava pokračovat malí hokejisté?

Spor řeší i úředníci v Bruselu. Ministerstvo financí mezitím městu doporučilo, aby všem na ledě účtovalo stejnou částku. "Nevyhovění by mohlo vést k dalším kontrolám a v konečném důsledku možná i ke ztrátě a vracení dotace," vysvětluje mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

Hala vyrostla se 176 milionovou evropskou dotací a její provoz město dál dotuje. Jak chce celý spor město dál řešit, by mohlo naznačit městské zastupitelstvo už 22. dubna. Bude se jednat o účtování ceny ledu i o poskytnutí další mimořádné dotace mládežnické Dukle.

Vajgar vs. Střelci. Jak dopadnou registrace mladých hráčů?

V Jindřichově Hradci je největším hokejovým problémem nemožnost dohody o přestupech více než třiceti hokejistů mezi kluby. Trenér Jan Hanzálek, který byl u začátku kariéry mnoha hokejových legend, například Jana Marka, se domnívá, že se situace v budoucnosti projeví na kvalitě jindřichohradeckého hokeje.

přehrát video
Mládežnický hokej v Jindřichově Hradci řeší registrace hráčů

Klub Vajgar se nechce vzdát registrací hráčů. Střelci o ně sice mají zájem, nesouhlasí ale s cenou, kterou by podle tabulek měli Vajgaru zaplatit. "Hlavní roli hrají finance. Dětí obecně je málo, takže aby v Jindřichově Hradci souběžně působily dva kluby, je nesmysl. To nemůže fungovat," tvrdí František Dvořák z klubu Vajgar. "Uděláme všechno, abychom registrace převedli pod nás," slibuje zástupce Střelců Petr Šachl.

Nová sezona začíná až v září. Na vyřešení problému s registracemi ale oba kluby tolik času nemají. Přihlásit se do soutěží musí do konce května.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.