ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Jágr se připojí k reprezentaci, bude startovat i na MS?

Velikost textu:
aktualizováno 7. 4. 2015 08:26

Praha - Jaromír Jágr se po skončení základní části NHL připojí k reprezentaci. V rozhovoru pro deník Sport však třiačtyřicetiletý útočník Floridy řekl, že jeho start na domácím mistrovství světa není jistý. "Domluvili jsme se, že se po sezoně co nejrychleji seberu a vrátím se do Česka. A normálně se zařadím do mužstva s tím, že není jisté, jestli budu na mistrovství hrát. Budu trénovat a uvidí se, jak se to celé vyvine," uvedl Jágr.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

O svém rozhodnutí již mluvil i s reprezentačním koučem Vladimírem Růžičkou, ale jen krátce. Dokud Florida měla šanci na postup do play-off NHL, nemělo podle něj cenu situaci řešit. Poslední zápas hrají Panthers v sobotu. "Prostě si do Prahy vezmu výstroj, potom si v klidu sedneme s Růžou a z očí do očí to probereme. Nikomu dopředu nic nezaručuju. A víc to nechci rozebírat," řekl.

Slavný kladenský odchovanec hrál v minulé sezoně na olympijských hrách v Soči a poté i na mistrovství světa v Minsku. Po šampionátu uvedl, že za reprezentaci již hrát nebude. Trenér Růžička však v sezoně několikrát prohlásil, že věří, že slavného útočníka přesvědčí, aby se s reprezentační kariérou rozloučil na domácím MS.

V Jágrově rozhodnutí uvažovat o startu na vrcholném turnaji sezony zřejmě hrála roli i únorová výměna z New Jersey na Floridu. V týmu Panterů ožil, dostal větší prostor na ledě a začalo se mu i více individuálně dařit. "Věděl jsem, že má Florida o mě velký zájem. Předtím v létě mě chtěli podepsat, nabídli by mi i více peněz a víceletou smlouvu, ale neměl jsem důvod z Devils odcházet. Měl jsem tam dobrou pozici, tehdejší kouč (Peter DeBoer) mi vyhovoval. Nechtěl jsem to měnit a jít zase do neznámého prostředí," vrátil se Jágr o necelý rok zpět.

V průběhu sezony se však jeho pozice v New Jersey změnila a i proto uvítal výměnu právě na Floridu. "O Floridě jsem neustále věděl, padala z její strany i taková slova, že pokud se v Devils něco přihodí, můžu sem kdykoliv přijít, že mě vymění. Ale i když jsem si nakonec nemohl vybírat, tak díky bohu, jak to nakonec dopadlo. Hraju se skvělými mladými hráči, kteří mají před sebou velkou budoucnost," uvedl Jágr.

Momentálně vypadá reálně, že český útočník bude na Floridě pokračovat v kariéře. "Myslím si, že to nějak dopadne. Uvidíme, nechci předbíhat. Ale šance, že se domluvíme, je dost veliká. Záleží, jak se k tomu postaví klub. Jestli bude chtít na rok, nebo možná i na dva roky," řekl Jágr.

přehrát video
Jágr: Není jisté, že budu na mistrovství hrát
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.