ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Semifinále play-off

Litvínov má druhou šanci ukončit Brnu sezonu

Velikost textu:

Litvínov - Druhý pokus na postup do finále mají hokejisté Litvínova. V pátém semifinále extraligového play-off přivítají Kometu Brno za stavu 3:1 na zápasy s touhou dopřát svým fanouškům po 19 letech atmosféru bojů o mistrovský titul.

Radost hokejistů Brna
Radost hokejistů Brna

Severočeši byli v totožné pozici již ve čtvrtfinále s Pardubicemi. Poté, co promarnili první mečbol na ledě soupeře, pátý zápas úspěšně zvládli a mohli slavit postup. Případná porážka by mohla být poměrně velkou komplikací, Litvínovští se však podobnými myšlenkami nesvazují. "Čeká nás další zápas a my se ho pokusíme vyhrát. Co se stane doopravdy a jaké to bude mít následky, to budeme řešit až po jeho skončení," řekl asistent trenéra Miloslav Hořava.

Na severu Čech dobře vědí, že v porovnání s minulým zápasem musí přidat. "Nemyslím, že bychom byli vysloveně nějak laxní. Ale chyběl nám pohyb. A jak nemáme pohyb, pak nemáme možnost hrát svoji hru. Ti hráči si možná až tak neuvědomili, do jakého zápasu nastupují a maličko si mohli myslet, že to třeba nebude až tak těžké. Ale je to play-off a v něm jednoduchý zápas není," uvedl Hořava.

Litvínov doma drží sérii 15 výher. "Doma se nám hraje samozřejmě výborně, lépe než venku. Hráči ze sebe dostanou ještě o trochu víc a my věříme, že nám to zase pomůže," řekl Hořava. "Musíme do toho hlavně nyní jít s úplně jiným úsilím a nasazením. A vyvarovat se zbytečných vyloučení, která pak stojí spoustu sil," doplnil útočník Jakub Petružálek, nejproduktivnější hráč a zároveň i nejlepší střelec play-off.

Hokejisté Komety jsou už podruhé v play-off v situaci, kdy musí vyhrát, jinak mají po sezoně. "Proti Zlínu jsme to v rozhodujícím sedmém zápase zvládli. Do Litvínova jedeme s odhodláním vyhrát," uvedl kouč Vladimír Kýhos, který si pochvaluje dobrou náladu v týmu po úterním prvním semifinálovém vítězství jeho svěřenců.

"Nervozita a větší tíha bude na soupeři. Ten musí v domácím prostředí udělat rozhodující krok. Na nás samozřejmě také leží psychický tlak. Když prohrajeme, tak je konec. Nemá nás už co svazovat. Žádné spekulace," řekl kouč, který si hodně slibuje od návratu uzdraveného Kempného, jenž naskočil do zápasu číslo čtyři. "V posledním zápase bylo patrné, že se jeho návratem do sestavy výkon celého týmu zlepšil. Je rozdíl, jak nyní naše obrana funguje. Na Hanzlíkovi není tolik tíhy a může si trochu odpočinout," uvedl Kýhos.

Při vítězství 4:1 nad Litvínovem se probrali i brněnští střelci. "Dát brankáři Francouzovi tři góly, čtvrtý při power play nepočítám, je dobré. Důležité je, že jsme zdravotně v pořádku a hráči se sami zdravě motivují. Třikrát jsme s Litvínovem prohráli, takže nevidím důvod, proč bychom nyní nemohli třikrát po sobě vyhrát zase my," dodal Kýhos.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.