ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Filippi míří z Liberce do Magnitogorsku

Velikost textu:
aktualizováno 2. 4. 2015 16:33

Magnitogorsk (Rusko) - Útočník Tomáš Filippi z Liberce okusí v příští sezoně Kontinentální ligu. Dvaadvacetiletý hráč, který patří do širšího kádru reprezentace a jemuž pod Ještědem končí smlouva, se stal novou posilou předního ruského celku Metallurg Magnitogorsk. Obě strany se dohodly na spolupráci do konce sezony 2017/18.

Radost Tomáše Filippiho
Radost Tomáše Filippiho

"Pro Tomáše je to obrovská výzva, odchází do jednoho ze špičkových evropských klubů, který by měl pomoci jeho sportovnímu růstu. Přichází na post druhého centra. Bylo více variant, zájem mělo i několik dalších klubů včetně Švédska a Finska, ale hráč sám chtěl zamířit do klubu s velkou konkurencí a velkými sportovními plány," uvedl hráčův agent Robert Spálenka.

Pro Filippiho to bude první zahraniční seniorské angažmá. Liberecký odchovanec hrál v ročnících 2010/11 a 2011/12 v zámoří juniorskou QMJHL. "Nebylo na tom ani nic k velkému zvažování, protože když se ozve takový špičkový tým Evropy, tak se nad tím ani přemýšlet nedá. Byl jsem hned rozhodnutý, že tam chci jít a věřím, že jsem udělal dobře," řekl Filippi.

V týmu z města oceláren, který loni dobyl Gagarinův pohár po finálové výhře nad Lvem Praha, narazí na dalšího reprezentanta Jana Kováře. "Vše jsem probíral hlavně s agentem Robertem Spálenkou, ale tady na srazu jsem se samozřejmě poptal i Honzy. Je určitě fajn, když tam už je nějaký Čech a ukáže mi, co a jak, než kdybych tam byl sám," řekl Filippi.

Láká ho i působení pod slavným koučem Mikem Keenanem, jenž si kvůli svému drsnému stylu vysloužil přezdívku "Železný Mike". "Ten člověk toho v hokeji hodně dokázal, takže se na spolupráci těším. I Branka Radivojeviče v Liberci jsem se na Mikea Keenana ptal a říkal, že teď už je v pohodě," řekl Filippi.

Autor dvou reprezentačních branek patřil v této sezoně k hlavním ofenzivním lídrům Liberce. V 52 zápasech základní části nasbíral 40 bodů za 16 gólů a 24 nahrávek, což ho jakožto nejproduktivnějšího hráče Bílých Tygrů zařadilo na 15. příčku v bodování soutěže. V pěti zápasech skupiny o udržení přidal Filippi pět finálních přihrávek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.