ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Je v našich silách sérii otočit, říká Zohorna, kterému sedí litvínovský styl

Velikost textu:

Brno - Vrátit semifinálovou sérii s Litvínovem v neděli do Brna je po nevydařených prvních třech zápasech jediným cílem hokejistů Komety. Velkou motivací je pro ně podle útočníka Hynka Zohorny i vyhlídka stát se prvním týmem v historii extraligy, který otočí stav 0:3 na zápasy a postoupí.

Hynek Zohorna z Brna se raduje z gólu
Hynek Zohorna z Brna se raduje z gólu

Psychickou sílu dal brněnským hráčům úterní vítězný duel, v němž soupeře přehráli pohybem, důrazem i bojovností. "Nebude snadné uspět v Litvínově. Ale v našich silách a možnostech je sérii obrátit ve vítězství. Potřebujeme k tomu zopakovat náš poslední výkon," řekl Zohorna, prostřední z bratrského hokejového tria.

Jeho starší bratr Tomáš už má v Pardubicích po sezoně po čtvrtfinálové prohře právě s Litvínovem. Nejmladší osmnáctiletý Radim si zahrál v základní části extraligy v Kometě deset zápasů. "Oba bratři mě povzbuzují. Fandíme si navzájem," řekl Zohorna.

V úvodu sezony měl problémy dostat se do sestavy. Trenér Vladimír Kýhos jej dokonce poslal dvakrát na rozehrání do Třebíče. Závěr sezony jej už zastihl v herní pohodě a v play-off je jednou z hlavních útočných opor Komety.

"Doplatil jsem na zranění. Nejdříve jsem měl problémy s levým kolenem. Po uzdravení jsem odehrál pět zápasů a poranil jsem si pro změnu pravé koleno. S trenérem jsme situaci prodiskutovali. Více se k tomu vracet nechci. Nyní jsem hodně vytížený a tím pádem i spokojený," dodal útočník.

V úterním zápase nastartoval svou nepovedenou přihrávkou, která skončila za zády brankáře Francouze, vítěznou jízdu Komety. "Přihrával jsem a puk skončil v brance. Gól nemusí být krásný, ale může nás nastartovat. Což v tomto případě platí. Potřebujeme dát i takové branky," řekl Zohorna.

Za příčiny prvního vítězství v sérii označil změny v sestavě a zlepšení práce útočníků před soupeřovou brankou. "Clonili jsme před brankou i v předcházejících zápasech, ale puky se špatně odrazily. Hodně nám pomohl můj náhodný gól a také po střele obránce Kuboše teč clonícího útočníka Buriana," poznamenal.

Zápasy s Litvínovem si po hokejové stránce pochvaluje. "Je to zcela jiná série než čtvrtfinále se Zlínem. Litvínov hraje více hokejově, což mi vyhovuje," konstatoval Zohorna.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.