ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
Semifinále play-off

Třinec jede na neoblíbený sparťanský led, Pražané potřebují výhru

Velikost textu:

Praha - Těžký úkol před sebe inkasovaným gólem v prodloužení druhého zápasu semifinále play-off extraligy postavili hokejisté Sparty. Pokud chtějí Pražané reálně pomýšlet na návrat do série proti vítězi základní části Třinci, s nímž prohrávají 0:2 na zápasy, musejí bezpodmínečně vyhrát třetí duel před svými diváky, aby den poté mohli usilovat o vyrovnání.

Utkání Třinec - Sparta
Utkání Třinec - Sparta

"Do třetího utkání nastoupíme s drobnými změnami a také chceme hrát jinak. Nemůžeme překopat celý systém naší hry, ale k úpravám dojde," připustil trenér Josef Jandač. "Důležité je vyvarovat se individuálních chyb. Hráči sami dobře vědí, kdo v čem chyboval. Takže jsme si to řekli a dál nemá cenu se k tomu vracet," dodal Jandač.

Určitou výhodou spatřuje ve velikosti kluziště. "Máme větší hřiště, než na které je Třinec zvyklý doma, ale nebude to určitě klíčovou věcí. Tou musí být náš zlepšený výkon bez chyb a s disciplínou. To nás dovede k vítězství, které ve středu potřebujeme," věří Jandač, který s Pražany skončil loni právě v této fázi play-off, v semifinále.

Slavnému klubu hrozí, že se opět prodlouží jeho čekání na boj o titul - naposledy hrála Sparta finále v roce 2007. Svého snu se však mužstvo ještě zdaleka nevzdává. "Musíme hrát celý zápas tak, jako jsme hráli půlku druhého zápasu v Třinci. Byli jsme nekompromisní před brankou i v obraně, nepouštěli jsme je do šancí. A v útoku jsme si naopak více dovolili. Tudy vede cesta," řekl útočník Lukáš Pech.

Třinec musel naopak start série naplnit optimismem. Vítěz Prezidentského poháru vyhrál obě domácí partie a dokázal Spartu udržet na uzdě v obávaných přesilovkách, ve kterých inkasoval pouze jeden gól. Čas vynaložený k nácviku oslabení v přípravě se Ocelářům vyplatil.

"Vedení v sérii nás těší, ale série je dlouhá a čekají nás další těžké zápasy. Nemyslím si, že v Praze se průběhy budou moc lišit, podle mě to bude docela totožné. Doma je ale doma a ta výhoda teď pochopitelně bude na straně Sparty," podotkl třinecký asistent Václav Varaďa.

Faktor domácího prostředí Sparty zesiluje fakt, že Slezané na pražském Výstavišti uplynulých šest utkání prohráli a poslední vítězství tam zaznamenali v play-off 12. března 2013. Třinec bude postrádat pouze dlouhodobě zraněného Rufera a Noska, který vynechal i domácí zápasy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.