ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Vrchol kariéry, komentuje sudí Hodek nominaci na domácí MS

Velikost textu:

Praha - Na hokejové mistrovství světa se nepřipravují jenom pořadatelé a hráči, ale také rozhodčí. Těch českých bylo na domácí šampionát nominováno pět - dva hlavní a tři čároví. Poprvé bude řídit zápasy na vrcholném turnaji Pavel Hodek.

přehrát video
Rozhodčí Hodek si poprvé v kariéře zapíská na MS

Na české hokejové rozhodčí se v této sezoně sneslo hodně kritiky, na mezinárodním poli však stále patří k nejlepším. Vladimíra Šindlera, který řídil finále šampionátu už v roce 2003, letos v Praze doplní Pavel Hodek, jenž si odbude na prestižní akci svou premiéru. "Je to vyvrcholení kariéry. Začínal jsem pískat od sedmi ráno před dvaceti lety, vstával jsem v pět," zavzpomínal Hodek.

V rámci kondiční přípravy si ordinuje i netypický doplňkový sport – lezení. "Když dochází energie, začnete dělat chyby. To samé je v hokeji. Jakmile nestíhám obohacovat mozek kyslíkem, má koncentrace klesá, a tím pádem mám daleko větší tendenci udělat chybu," řekl Hodek, který si nominaci mezi nejlepší rozhodčí považuje. "Baví vás to, chcete být lepší, ale tohle je odměna," dodal.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.