ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Novinky O2 areny: Upravují se šatny, hala má nové mantinely

Velikost textu:

Praha - Do startu hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě chybí již jen 35 dní a v obou městech se postupně upravují haly pro potřeby šestnácti týmů. V pražské O2 areně byly nainstalovány nové moderní mantinely a připravují se kabiny. Česká reprezentace bude mít podle očekávání k dispozici hlavní kabinu přímo u ledové plochy, kterou v sezoně využívají hráči Slavie.

Setmělá O2 arena před startem utkání Lva s Jaroslavlí
Setmělá O2 arena před startem utkání Lva s Jaroslavlí

"I ta se ale upravuje. Nechali jsme ji vymalovat, jsou v ní nové koberce. Vyčistili jsme relaxační centrum. Na renovaci se podílela i sama hala," řekl ředitel sportovního oddělení organizačního výboru šampionátu Jan Černý. Stejně jako při předešlých zápasech reprezentace byly vyměněny i vstupní dveře do kabiny, které nyní zdobí český lev.

V O2 areně jsou již od minulého týdne nainstalovány nové mantinely, které jsou o 11 centimetrů nižší než dřívější model. Ochranné plexisklo, respektive polykarbonátové desky jsou díky tomu vyšší. "Jedná se o nejmodernější mantinely, které se nyní vyrábějí. Plexi je bezpečnější, neboť se při tlaku prohne," uvedl Černý. Ledová plocha se bude v libeňské aréně dělat až 23. dubna. Hokejisté totiž budou k tréninkům využívat domovský stadion Sparty, Tipsport arenu.

V Ostravě je tréninková hala přímo u ČEZ arény. "Led budou dělat místní čeští ledaři, kteří znají kvalitu vody i potřebné procesy," řekl Černý. Jako první budou v prostředí MS trénovat Češi v pondělí 27. dubna v podvečer. V Praze i v Ostravě se hokejové MS konalo před jedenácti lety, komfort se oproti tehdejším podmínkám zvýšil hlavně v metropoli. "Oproti roku 2004 jsme všem týmům přidali další kabinu. Náhradní. Neměly šanci se tam vejít," řekl Černý.

Druhé prostory jsou umístěny v takzvané malé hale, kde podle původního projektu měly týmy trénovat. "Týmy tam budou mít masážní stoly a další zázemí," uvedl Černý. V O2 areně byla nově připravena i rozcvičovna pro hráče. Sportovní úsek organizačního výboru řešil i otázku úpravy ledu během komerčních přestávek v zápasech.

Z USA nechal přivést 24 hrabel, která se používají při utkáních NHL. "Rozhodli jsme se, že to pojmeme sportovně. Aby se tam nejezdilo jen s nějakým košťátkem. Vybraní kluci se už s tím začali učit, aby věděli, jak se to správně dělá. Cílem je uklidit co nejvíce ledu za 60 sekund," řekl Černý. O každou polovinu hřiště se vždy budou starat čtyři chlapci.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.