ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Baráž o extraligu

Rozjíždí se baráž, rozhodnuto bude za necelý měsíc

Velikost textu:

Praha - V úvodním kole baráže o hokejovou extraligu Slavia přivítá Chomutov a Olomouc bude hostit České Budějovice. O dvou postupujících bude rozhodnuto nejpozději v neděli 19. dubna v závěrečném dvanáctém kole. Každý z týmů tedy odehraje se svými soupeři dva domácí a dva venkovní zápasy.

Chomutov–Olomouc
Chomutov–Olomouc

Slavia odehrála bídnou základní část. Poslední tým extraligy však věří, že v konfrontaci s nejlepšími prvoligisty potvrdí příslušnost k nejvyšší soutěži. "Hraje se o všechno. Musíme chytit začátek, od toho se bude odvíjet psychika. Když budeme hrát dobře a budeme vyhrávat, bude to dobré. Když to vypustíme, nebudeme se soustředit a nebudeme vyhrávat, tak nás to bude svazovat," prohlásil útočník a kapitán červenobílých Jaroslav Bednář.

Chomutov se od loňského léta netají velkou touhou vrátit se do extraligy a dosud své ambice potvrzoval, teď ho čeká ta nejtěžší část. "Soupeře jsme viděli mockrát. Až nastane ten daný zápas, může přijít mnoho změn, ať už v sestavách, nebo třeba v přesilovkách, které dost rozhodují. Ale v tom herním stylu se to nemění. Máme spoustu informací o těch týmech, ale na place to musí kluci zvládnout, to bude důležité. A hned ten vstupní zápas bude velice důležitý, jsme plni očekávání, mužstvo se na to hodně těší," řekl trenér Břetislav Kopřiva.

přehrát video
Čtyři týmy, dvě místa v extralize: startuje baráž

Olomouc hraje baráž třetí rok po sobě a chce zopakovat úspěch z loňska, kdy si vydobyla postup. "Baráž bude psychicky náročná a těžká. Chomutov je velice silný a také Budějovice mají dobrou formu. Vím, jak náročná baráž pro extraligové celky je. Loni jsme byli my v pozici řekněme outsidera a povedlo se nám postoupit. Musíme se tedy pořádně připravit a zkoncentrovat na závěr sezony. Věřím, že síla v týmu je a že to zvládneme," prohlásil útočník Rostislav Marosz.

Zatímco soupeři mají účast v extralize jako jasný úkol, pro České Budějovice by postup byl spíše splněným snem. "Ale i my jsme pod tlakem. Také chceme vyhrávat," řekl trenér Petr Rosol. "Těžko říct, jestli to pro nás bude výhoda. Faktem je, že naši soupeři budou mít více nůž na krku. Ale i na naší straně budou velká očekávání. Minimálně ze strany fanoušků. Půjdeme do toho na 110 procent," prohlásil Rosol.

Zdroj: Českobudějovický deník, ČT sport, ČTK, piratichomutov. cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.