ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Růžičkovi v přípravě chybí kvůli zdravotním potížím Blaťák, Sobotka i Koukal

Velikost textu:

Velké Popovice – Hokejová reprezentace zahájila další část přípravy na mistrovství světa, kouč Vladimír Růžička však na odpoledním tréninku oproti plánům postrádal obránce Miroslava Blaťáka, Petra Čáslavu a útočníky Vladimíra Sobotku s Petrem Koukalem. Zatímco Koukal se k týmu připojí ve středu, zbylá trojice hráčů dorazí až příští týden. Všichni mají zdravotní problémy. 

Vladimír Růžička na tréninku reprezentace
Vladimír Růžička na tréninku reprezentace

"U Blaťáka je to nejkomplikovanější. Dostal koňara a pořád mu to krvácí. Čeká ho vyšetření u (fyzioterapeuta) Pavla Koláře a pak budeme vědět více," řekl Růžička na adresu mistra světa z roku 2010, který se vrací do národního týmu po třech letech. Stejně jako Blaťák nehrál v závěru sezony v Omsku ani jeho klubový spoluhráč Sobotka, jenž má problémy s tříslem. "Pavel (Kolář) mi říkal, že příští týden by mohl začít," uvedl Růžička. Čáslava má chřipku.

Kádr nově doplnilo devět hráčů - brankář Jakub Kovář (Jekatěrinburg), zadáci Bohumil Jank, Martin Pláněk (oba Hradec Králové), Radim Šimek (Liberec) a útočníci Tomáš Filippi, Jakub Valský (oba Liberec), Lukáš Radil, Tomáš Zohorna (oba Pardubice) a Jan Kovář (Magnitogorsk).

Už teď jsou jasná jména dalších posil, se kterými reprezentační kouč počítá. Příští týden by se k mužstvu měli připojit obránci Filip Novák (Dynamo Moskva), Jakub Krejčík a Petr Zámorský (oba Örebro). "Ještě zvažujeme, zda pozveme někoho ze Zlína, který skončil v pondělí ve čtvrtfinále play-off extraligy," řekl Růžička.

Poté, co se minulý týden reprezentanti snažili hlavně udržovat v kondici, tentokrát už se budou věnovat i nácviku herních situací. "Už se budeme pomalu připravovat po pětkách na zápasy, které nás příští týden čekají v Norsku. Nacvičovat budeme mnohem více, chceme se věnovat forčekingu, hře v obranném i středním pásmu," uvedl trenér, jenž počítá s tím, že by pro příští týden kádr zúžil. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.