ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav
Baráž o extraligu

Nynější systém je spravedlivější, myslí si budějovický šéf Turek

Velikost textu:

České Budějovice - Žádného jasného favorita nevidí prezident hokejového klubu ČEZ Motor České Budějovice Roman Turek v baráži o nejvyšší soutěž. V ní se vedle Jihočechů představí ještě Olomouc, Slavia Praha a Chomutov. Českobudějovičtí vnímají, že jsou blízko historickému momentu v podobě návratu klubu do extraligy. V ní si zajistí účast dva nejlepší týmy z baráže.

Roman Turek s Milanem Novým a Jaroslavem Pouzarem
Roman Turek s Milanem Novým a Jaroslavem Pouzarem

Pro Jihočechy je účast v ní odměna za celou sezonu. Turek uvedl, že pokud tým neuspěje, práci celého klubu to nijak neznehodnotí. Bere jako úspěch už to, že se České Budějovice do baráže probojovaly. "Je to ale vrchol sezony, a kdyby se naskytla ta možnost, tak se určitě nebudeme bránit postupu do nejvyšší soutěže," řekl Turek. V baráži čeká každý tým 12 zápasů. Prezident českobudějovického klubu ví, že po dlouhé sezoně to bude pro každého účastníka náročná soutěž.

"Je to velká dávka zápasů, už se může projevovat na některých hráčích únava. Ale myslím si, že tento systém baráže je spravedlivější než ten, jaký platil v minulosti," připomněl Turek dobu, kdy se o extraligu utkaly v jedné sérii na čtyři vítězné zápasy poslední tým nejvyšší soutěže a vítěz první ligy. Dodal, že hodně záleží i na tom, v jakém stavu týmy do baráže vstoupí.

Podle něj baráž mohou hodně ovlivnit případná zranění některých klíčových hráčů. "Tipuju, že baráž bude vyrovnaná, ty týmy jsou na tom přibližně stejně. Nevidím tam žádné výraznější mužstvo, které by bylo výš než ostatní," řekl Turek. Prezident klubu pamatuje poslední baráž, kterou České Budějovice v roce 2005 absolvovaly.

Tehdy se jako vítěz první ligy utkaly s Jihlavou a zajistily si přes ni postup do extraligy. "Ale tehdy byla situace trochu jiná. Od nás se čekalo, že extraligu vybojujeme zpátky. Hráli tady kluci z NHL," připomněl sestavu, v níž kromě něj byli například i útočníci Václav Prospal nebo Radek Dvořák.

Turek uvedl, že každý hráč k rozhodující fázi sezony přistupuje jinak. Někdo se na zápasy těší, jiný je z nich zase trochu nervózní. "To je vždycky individuální. Každý to snáší jinak," upozornil Turek. České Budějovice zahájí baráž ve středu v Olomouci, doma se pak představí v pátek proti Slavii. V případě postupu do extraligy by se kádr podle Turka musel částečně posílit. Ale těmito otázkami se klub zatím nezabývá.

Objevila se i spekulace, že by v nejvyšší soutěži mohli za České Budějovice nastupovat opět útočníci Prospal s Dvořákem, kteří před časem ukončili své kariéry. "Žádná konkrétní jednání neproběhla, je to spíš asi v rovině přání fanoušků. Pro nás by to bylo hodně zajímavé, ale vzhledem k tomu, že kluci žijí v Americe, mají tam své rodiny, tak to budou spíš jenom takové spekulace," podotkl Turek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.