ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
Čtvrtfinále play-off

Francouz: Chceme snít dál. Ale bude to těžké

Velikost textu:

Litvínov (Mostecko) - Pavel Francouz věří, že postupem do semifinále hráči Litvínova ještě neřekli poslední slovo. Severočeši ve čtvrtfinále proti Pardubicím potvrdili vydařenou základní část extraligy, teď chtějí postoupit do finále a pokusit se ukončit čekání na historicky první titul severočeského klubu.

Pavel Francouz
Pavel Francouz

"Před sezonou to byl náš tajný sen, dostat se takhle daleko, ale chceme snít i dál. Jsme rádi, že jsme postoupili doma a lidi si to užili," řekl Francouz. Severočeši obsadili v základní části druhé místo a získali 105 bodů, což je nové klubové maximum. I proto si vyřazovací část užívají. "Play-off je za odměnu, celou sezonu na to dřeme. Hokej je úplně jiný, má to větší náboj. Všechno se více řeší. Je to daleko větší zábava než v základní části," řekl čtyřiadvacetiletý gólman.

Francouz věří, že jeho tým má šanci uspět i v semifinále. "Samozřejmě se budeme snažit, abychom postoupili i dál, ale bude to hrozně moc těžké. Je jedno, zda to bude Brno, nebo Sparta, člověk si nevybere," jmenoval možné soupeře v boji o postup do finále.

Reprezentační brankář, který má za sebou start na posledních dvou mistrovstvích světa, si ve čtvrtfinále poradil i s tím, že měl mnohem méně práce než jeho pardubické protějšky Robert Kristan a Karel Vejmelka. "Bylo to těžké, protože Pardubice hrály brejkový hokej. U nás i u nich doma. Skoro pořád jsem čekal na nějakou vyloženou šanci. Nesnažili se na mě ze všech pozic střílet, ale čekali na šanci a pak jsem to měl o to těžší," řekl Francouz o hře soupeře v sérii.

Nejzřetelnější rozdíl v počtu zákroků byl v pátečním souboji, ve kterém Francouz chytil 28 střel a Kristan 55. A s ohledem na Kristanovy výkony Francouz doufal, že Litvínov vyhraje a ukončí celou sérii. "Jen jsem se modlil, abychom v pátek vyhráli, protože tendence jeho formy je stoupající. Měl to tam zavřené. Musím se ho zeptat, co používá za magnet na puky, že bych si ho možná půjčil do dalších bojů. Byly to neskutečné zákroky na brankové čáře, střely z mezikruží a on to chytal, jako kdyby sbíral hrušky v sadu," ocenil Francouz výkon slovinského reprezentanta.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.