ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
5. čtvrtfinále Brno - Zlín

Trenér Kýhos chce využít výhodu. Komu dá důvěru v brance Zlína Vlach?

Velikost textu:

Brno - Čtvrtfinálová série mezi hokejisty Komety Brno a Zlína graduje. Před pátým pokračováním v Brně se zlínští obhájci titulu netají cílem připsat si třetí vítězství a mít v sobotu na svém ledě postupový mečbol. Kometa má za stavu 2:2 na zápasy stejný záměr, ke třetí výhře chce využít domácího prostředí. Přímý přenos utkání v rámci pořadu Buly - hokej živě sledujte od 17:00 na ČT sport a našem webu. Komentují Robert Záruba a David Pospíšil.

Utkání Zlín - Kometa Brno
Utkání Zlín - Kometa Brno

Hraje se i v zákulisí. Zlín po dvou zápasech v Brně vetoval pro play-off rozhodčího Jana Hribika, podobný krok nyní udělali i Brňané, kteří po čtvrtém utkání vetovali Reného Hradila.

Trenér Komety Vladimír Kýhos nebyl po posledním prohraném zápase spokojen s výkonem týmu. V rozboru nešetřil kritikou, hráčům vytýkal zejména malou bojovnost. "Podobně jsme hráli i loni. Vyhráli jsme tři zápasy a najednou jsme si chtěli zahrát hokej. To je špatně. Něco podobného si může dovolit se svým hráčským kádrem Třinec nebo Sparta. My musíme bojovat," řekl Kýhos.

"V posledním utkání jsme se s nikým nesrazili. Dělali jsme kroužky. O den dříve jsme soupeře napadali, nedali mu čas na rozehrávku. To byl hlavní rozdíl ve výkonu," vysvětlil kouč, který spoléhá na zkušenosti svých svěřenců z loňského play-off.

"Obě série s Plzní i se Spartou jsme ze stavu 2:2 vyhráli. Rozdíl byl jen v tom, že jsme neměli v pátém a rozhodujícím zápase výhodu domácího prostředí. Tu bychom nyní chtěli využít," řekl Kýhos, který sáhne k jedné změně v sestavě: místo útočníka Hynka Zohorny nastoupí Ostřížek. V brance opět začne Čiliak, kterého Kýhos v pondělí po čtvrtém inkasovaném gólu z utkání stáhl.

Kouč Vlach dumal nad jedničkou v brance

Kouč Zlína Rostislav Vlach nepovažuje brněnské prostředí za nevýhodu. "Nevidím v tom rozdíl. Oba týmy už jsou pod stejným tlakem získat do dalšího zápasu výhodu mečbolu," uvedl Vlach, který navzdory vítězství nebyl s hrou svého mužstva úplně spokojen.

"Hráli jsme pětatřicet minut v rychlém tempu a získali čtyřbrankový náskok. Po něm jsme nečekaně polevili a umožnili soupeři výsledek korigovat. A pokud by uznali Brnu čtvrtou branku, tak jsme mohli mít místo jasného vítězství velké drama," vrátil se ke čtvrtému utkání Vlach, který zřejmě vsadí na sestavu z posledního duelu, před nímž přeházel složení útoků.

"Museli jsme něco po prohraném třetím zápase udělat. Hlavně jsme potřebovali zvýšit produktivitu, protože góly střílela jen pětka Romana Vlacha. Tah se nám podařil," řekl kouč, který se až v den zápasu rozhodne, zda v brance nastoupí opět Kašík nebo Štůrala. Vedle dlouhodobě zraněného útočníka Čecha bude Zlínu chybět i obránce Řezníček.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.