ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Slovensko má v kádru na MS čtyři hráče z extraligy a vyhlíží posily v NHL

Velikost textu:

Bratislava – Do úvodní jednadvacetičlenné nominace slovenské reprezentace na start přípravy před mistrovstvím světa se vešli hned čtyři hráči z české extraligy. Trenér Vladimír Vůjtek starší do svého výběru zařadil útočníky Mária Bližňáka a Jána Sýkoru z Plzně a beka Petera Čerešňáka s forvardem Michaelem Vandasem z Vítkovic.

Vladimír Vůjtek na střídačce Slovenska s asistentem Vladimírem Orszaghem
Vladimír Vůjtek na střídačce Slovenska s asistentem Vladimírem Orszaghem

"S výjimkou týdne na východě Slovenska absolvujeme celou přípravu v Bratislavě. Postupně budeme do týmu zařazovat další adepty," řekl Vůjtek. Jeho tým čeká v přípravě na šampionát osm zápasů Euro Hockey Challenge.

Na začátku dubna se představí v Trenčíně a v Bratislavě proti Švédsku, pak ve čtvrtek 9. dubna a o den později nastoupí v Jihlavě proti české reprezentaci. Poté ještě hostí ve dvou zápasech v Košicích a v Popradu Bělorusko a vydají se ke dvěma duelům proti Lotyšsku do Rigy.

V minulých dnech absolvoval Vůjtkův asistent Vladimír Országh společně s generálním manažerem národního týmu Otto Sýkorou inspekční cestu v zámoří. Mluvili osobně s obránci Zdenem Chárou z Bostonu, Andrejem Meszárošem z Buffala, Martinem Marinčinem z Edmontonu a s útočníky Tomášem Kopeckým z Floridy, Richardem Pánikem z Toronta, Tomášem Tatarem i Tomášem Jurčem z Detroitu a také s hvězdou Mariánem Hossou z Chicaga. Telefonicky se spojili s forvardem Mariánem Gáboríkem a zadákem Andrejem Sekerou z Los Angeles.

"Měli jsme pozitivní pocit z rozhovoru. Kluci se ptali na všechno možné, jak bude vypadat tým, kdo přislíbil účast a další věci. Je důležité, že projevili ochotu na mistrovství světa přijet," řekl Sýkora.

Vedení týmu se chystá ještě kontaktovat gólmana Jaroslava Haláka z New Yorku Islanders. Jeho spoluhráče obránce Ľubomíra Višňovského, který už po domácím mistrovství světa v roce 2011 ukončil reprezentační kariéru, oslovovat nebude.

Nominace hokejistů Slovenska na úvod přípravy na MS:

Brankáři: Denis Godla (Slovan Bratislava/KHL), Ján Laco (Astana/KHL), Branislav Konrád (Trenčín)

Obránci: Ivan Baranka, Michal Sersen (Slovan Bratislava/KHL), Peter Podhradský, Karol Sloboda (oba Togliatti/KHL), Lukáš Kozák (Trenčín), Peter Čerešňák (Vítkovice/ČR), Milan Jurčina (Dinamo Riga/KHL), Ivan Švarný (Dinamo Minsk/KHL)

Útočníci: Milan Bartovič, Libor Hudáček, Ladislav Nagy, Andrej Šťastný (všichni Slovan Bratislava/KHL), Mário Bližňák, Ján Sýkora (oba Plzeň/ČR), Marcel Haščák, Michel Miklík (oba Chabarovsk/KHL), Michael Vandas (Vítkovice/ČR), Marek Viedenský (Hämmenlinna/Fin.).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.